Suzuki DL 650 V-Strom (2018)

Vlastník Radkol
Vloženo 26.11.2023
Aktualizováno 1.3.2024

Láska na 2. pohled, o to ale silnější

BMW F 700 GS: V porovnání je to drobná motorka s horší ochranou proti větru
CFMOTO 650MT: Slabý výkon, čína :/
Triumph Tiger 800 XC: Zvěsti o nespolehlivosti

První dojmy - Cesta domů byla 23.11. ve 3°C, velkorysý prostor, skvělé světla, pohodlné sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, kteří nechtějí investovat do moto víc než 1/4 mega?

Doplňky na motorce - Blastry, kryt pod motorem, centrální stojan, 3 kufry, gelové sedlo, padací rám, laďený výfuk. V plánu deflektor, alarm, jiný tankvak, přídavné osvětlení, vyhřívané rukojeti, držák na mobil a "tempomat"

Motorku jsem si dovezl 3 dny zpátky, tzn. 23.11. den jako dělaný na cestu na motorku, teploměr ten den ukazoval 3°C. Motorka slušně vybavená, bez kosmetických vad, najeto 20 000km. Cesta domů mě mile překvapila (porovnávám s Versysem 650), co jsem hned ocenil byla skvělá ochrana před větrem, ve své třídě asi nejlepší. Většinu cesty jsem jel už za tmy, takže musím zhodnotit že v strom neskutečně dobře svítí, srovnatelně s našimi auty a to je co říct... Versys svítil tak na 30% pro porovnání. Dále je super rozložení váhy motorky a posed, je to prostě dlouhá motorka postavená podle svého většího (spíš tedy silnějšího) bráchy. Jsem rád za kontrolu trakce a konečně už i ABS. Budíky ještě v klasice 1/2 analog a 1/2 digitál, který poskytuje i tak spoustu informací. Přední vidlice fixní, zadní docela snadno nastavitelná. Pro spolujezdce spoustu místa. Super zvuk z laďáku od Mivv (těším se až na jaře zkusím jízdu bez db killeru). Na svou třídu opravdu mohutná motorka. Další poznatky možná časem... Ach, už ať je jaro.

Edit 12.12.2023 Tak koupit motorku na zimu je fakt pro zlost, asi tak jako mít doma krásnou ženu a být impotent :D .. No každopádně dnes teploměr ukázal krásných 7°C, tak by byl hřích nevyrazit. Před cestou jsem už konečně vytáhl db killer. Ten zvuk je teď strašně nevykovej, nevím jestli se za mnou otáčelo víc lidí kvůli rachotu a nebo hleděli na blázna na moto. Udělal jsem si okruh po vánočních trzích v okolí, nakonec z toho bylo krásných 80km. Zase se mi potvrdila již výše zmiňovaná ochrana před větrem, to je fakt luxus.. zima nebyla, vůbec. Tak zase zpátky do garáže a vyhlidet vstřícnější počasí.

EDIT: 1.3.24
Přes zimu se trošku zapracovalo na doplňcích:

Rozšíření stojánku a ochrana padáků v barvě ráfků.

Zadní blatník (instalace je pěkné peklo)

Deflektor Puig, mechanický tempomat (aretace plynu), polepy blástrů.

Bluetooth měřič tlaku pneu, alarm. Dále jsem hledal nějaký dobrý držák telefonu, ale podle recenzí jsem nenašel nic čemu bych 100% a dal tam svou Ultru, takže navigace potěšena obyč držákem a levným android telefonem.

Bylo v plánu ještě přídavné osvětlení, ale prozatím po přesedlání z kawy mi přijde, že stromek svítí luxusně. No a vyhřívané rukojeti zatím také odloženy, jezdím i při teplotách kolem 5°C a přes ty velké blastry mi nijak zima na ruce nebyla, možná dobře rukavice, uvidí se časem.

Jinak od prosince do dnešního dne najeto kolem 500km a vyjížděl jsem asi 10x, zaplať pán Bůh za takovou zimu )

Ruprecht_1
Ruprecht_1 napsal 23.01.24 v 15:23 10b.

callowsick
callowsick napsal 03.12.23 v 19:31 10b.

Pěkný XT
svícení potvrzuju, taky mě to překvapilo - hlavně krásně široká světelná stopa je super

valasek
valasek napsal 29.11.23 v 12:50 10b.

Pohodlný, skromný a téměř nesmrtelný Ve srovnávacích testech neporazitelný tak ať přináší jenom radost,

elvis78
elvis78 napsal 28.11.23 v 10:59 10b.

mě se líbí od prvního představení furt ještě se mi líbil ten Tiger 1200 a 800 ale prej to žere jak tank a topí jak solární panel. Bratr měl T street a ten žral, nevim jestli topil
Ostatní deriváty a předchůdci jsou obludy

Jirka_Triumf_Tiger
Jirka_Triumf_Tiger napsal 27.11.23 v 14:57 10b.

Nevím kde jsi vzal, že Tiger 800 xcx je nespolehlivý, znám spousty kluků co maj najeto 50k a víc a bez problemu , občas nějaká kravinka ... mám sám Tigera a neměnil bych ...je to motorka o úroveň víš než Strom 650 a i výkonově...ale chápu, máš ji moc hezkou, ať slouží :)))