Suzuki GS 550 (1983)

Vlastník Kocuro
Vloženo 8.12.2023
Aktualizováno 8.12.2023

Klasika, začátek osmdesátých let, kdy se začaly objevovat tehdy naprosto moderní odlévaná kola. Konstrukce motorky je tedy klasická.
Dokonce otáčkoměr je poháněný mechanicky, náhonem od vačkové hřídele!
A z novějších věcí je pouze elektronické zapalov

První dojmy - První dojem, oproti ČZ 250/471 a Jawě 350 je pořádně těžká! Dojmy z jízdy si nechám na jaro. Ale další dojem, předchozí motorky, před lety to bylo, se mi zdály poněkud úzké, to tady jsou čtyři válce a motor pěkně trčí do obou stran.

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je si pro toho, komu se líbí.

Doplňky na motorce - Nic, ale od prodeje má brašny na zadek, rolku na předek a plexi.
Motorku hodlám nechat v původním továrním provedení. Ještě to není zcela dokonalé.

Tuhle motorku jsem si vybral, protože se mi líbila. Má chromované blatníky a chromovaný hrnec předního světla, to lahodí mému oku. Rozhodlo také to, že prodejce je nedaleko, motorkami se zabývá řadu let. Poslední kapkou byla drobná událost. Tady byla výstava různé techniky, například takovéto motorky. Když jsem se ptal vystavujících, proč to jsou právě tyto před čtyřiceti a více lety vyrobené, dostalo se m odpovědi, že jsem stejně starý a jestli jsem ve Světě motorů nečetl zadní stranu. Ano, to souhlasí! Ukazoval jsem jim v telefonu fotky této motorky a bylo mi řečeno, že to je rozhodně dobré a ať si uvědomím, že tohle už se nevyrábí a pokud mě ji někdo "vyfoukne", budu akorát naštvaný. Takže když oni můžou, proč bych nemohl taky? Tak mě napadlo, že se příští rok na výstavě budu vystavovat taky. Dobrá společnost, například dvakrát Honda CBX 1000.
Navíc u nás je servis, když se vrátím k předchozímu odstavci, jedním z vystavujících byl i majitel tohoto servisu a tam preferují právě Suzuki. A tam jsem taky dříve koupi motorky konzultoval. Takže teď je čekají naše karburátory.

Malman
Malman napsal 30.03.24 v 15:40 10b.

Parádní netuctová velmi zachovalá motorka z dob, kdy motorkářskému světu vládl chrom a nikoliv barva recyklovaného plastu. Ať dobře poslouží svému účelu a vydrží v původním stavu.

NXram
NXram napsal 11.12.23 v 16:29 10b.

krásná motorka, sám mám model E motorka má krásný zvuk a charisma, co už se dneska nevidí
Remcali nech ať si kecají, motorku si kupuješ ty a pro sebe ne On je každej chytrej, ale jen když jde o druhé, sám má jen upatlanou klávesnici
Máš verzi se dvěma nebo čtyřma karburátorama ?
Užívej ji ve zdraví

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.12.23 v 10:05

Nech je remcat. Ty víš nejlíp, co máš.

Kocuro
Kocuro napsal 09.12.23 v 17:25

Setkal jsem se s názorem, že tohle není zdařilá motorka. Prý nemá potenciál, protože nemá kola s drátěným výpletem a 4 laufy. A vůbec, že tyhle japonské motorky upravené jako cruiser nejsou hezké. Nevím, nezdá se mi to.

motosvět
motosvět napsal 09.12.23 v 06:29 10b.

Krásná motorka