Honda CB 1000R (2009)

Vlastník Petla
Vloženo 9.2.2024
Aktualizováno 29.4.2024

Cb-čko je proste takový univerzální naháč, na kterém si zajedete do Italie na Dolomity i do Mostu na okruh :)

První dojmy - Zklamání :D Pro motorku jsem jel asi 400km s tím že je to můj první litr :)) Na první pohled krasavice, láska na první pohled, ale potom co jsem se svezl, tak veliké zklamaní z výkonu, CB byla dovoz z Francie a tím pádem uškrcené na 78kw. No nic po pár minutách jsem vygooglil že se to da otevřít a odjíždíme domu s nějakou tou slevou...

Motorku bych doporučil pro - S tím že CB není otevřené na plných 92kw, tak bych řekl že i nějakého začínajícího opatrného jezdce dokázala zaškolit.

Doplňky na motorce - Výfuk Ixil

Potřeba k originálním 92kw je vetší sání a přehrání softwaru, ihned jsem saní asi za nějakých 4500Kč objednal a flákl do motorky. Motorka neskutečně ožila a řekl jsem si že to asi tak i zůstane a na přehrání jednotku zatím nespěchám...
Řekl jsem si, že když motorka nebude otevřená na plný výkon, odhaduji že by tam mohlo být nějakých 85kw baj vočko, tak motor bude nesmrtelný co se spolehlivosti týče.

Motorka super, spokojenost, výkon dostačující s krásným zátahem od spodu, žádné škubaní na plynu, krásně plynulý chod :)

CB využívám na 100%, párkrát jsme byli na dovolené v zahraničí, ale žádný extra komfort na tom naháči není, ale zvládnout se to dá.

Napadlo mně že vyzkoušíme i velký okruh, nejdříve jsem to zkusil se Sršněm, abych to hned na poprvé nepoložil :D, musím říct že super zkušenost.
Občas vyrazím s Dafitem se svést na takovou kochající jízdu, ten Most mně docela baví a na rozhýbaní před sezónou super.

Co se spolehlivosti týče, tak musím říct, že tich 20 000km co jsme spolu najeli, tak mně ještě nic na ní nezlobilo :D je to Honda nooo co čekat :))

Pořád přemýšlím o výměně za něco více cestovního a novějšího,ale i sportovního a mezi mé favority patří BMW S1000XR, Yamaha MT10, BMW R1250R, a nejhorší je, že každý týden se mi líbí něco jiného, tak uvidíme kdy vyměníme :)

Místo nové mašiny jsem zaivestoval do mé Honcice a nechali jsme naladit jednotku ??, uvidime jak to bude funkovat?.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 16.02.24 v 09:51 10b.

Vladounreal
Vladounreal napsal 12.02.24 v 09:25 10b.

černo bílá jí sedne a Honda je spolehlivá holka , tak jen samou radost na ní

CB1000R
CB1000R napsal 10.02.24 v 22:04 10b.

Hezký CB
Měl jsem dvě a pak šel do BMW S 1000 XR. Už mám také druhé a za mě nejlepší volba motorky, co jsem udělal. Jestli taky půjdeš touto cestou, máš se na co těšit
Hodně spokojených kilometrů... R.