Suzuki V-Strom 800 (2024)

Vlastník HonzaeR
Vloženo 28.2.2024
Aktualizováno 10.5.2024

Univerzál pro radost, i cesty za povinnostmi.

Motorka koupena od HSmoto Tábor - Velmi vstřícné jednání po telefonu, mailu a nakonec i osobně. Rozhodně doporučuji.

První dojmy - Lehkost ovládání - jakkoli to zní jako klišé - skutečně to je hlavní vlastnost této motorky. Možná to v mém případě vyzní v kontrastu s předchozím strojem (Honda X-ADV750, 4 roky a 60tkm), který má o necelých 20Kg více a manipulace namístě vyžaduje mnohem více hrubé síly a švihu.

Motorku bych doporučil pro - Podle mého mínění bude tento stroj vyhovovat lidem, kteří hledají pohodlnou cestovní silniční motorku, nechtějí enduro a nemají potřebu žádných extrémů.

Doplňky na motorce - Kufr Givi Maxia 5 (58L), Kryty rukou Barkbusters, Velké plexi Givi Air-Flow

home-made držák GPS:

stavitelné stupačky, řadička a brzda SW-Motech:

Edit 1: Záběh dokončen. Stálo to velké sebeovládání netočit motor nad 4500ot. protože on kolem 4tis začne táhnout jak bejk a chtělo by se pokračovat aspoň k 7. Ale kdo by si chtěl posléze vyčítat, že blbě zajel... Jinak k výbavě - zvolil jsem největší možný kufr Givi Maxia 5. S bočními ještě uvidím, možnosti jsou, otázkou je využitelnost. Velké plexi Givi Air-Flow už znám kdysi ze skútru SH300, funguje parádně. Kryty rukou Barkbusters rovněž. To byla v obou případech sázka na jistotu. Pořád se mi ještě nepodařilo vyladit polohu řídítek, nějaké podložení - zvýšení tam sice mám, ale není to stále ono. Naštěstí má kabeláž z ovladačů velkou vůli, takže s řídítky jde hýbat hodně. Dále, sedlo - první 2 hodiny jízdy se zdá dobré, ale pokud se to těch 2h nedá pauza, brzy se ozve bolest v kontaktních místech zadele. Přemýšlím o pořízení sníženého sedla a dát ho čalouníkovi k úpravě gelem, nebo línou pěnou. Sníženého proto, aby sedlo mělo rezervu do původní výšky. Zvyšovat sedlo vzhledem k mé potřebě zvýšit řídítka, by nedávalo smysl. Toť moje poznatky po 972km. Další přibydou časem...

Edit 2: 2500km za námi a konečně mohu využívat plný potenciál motoru. Stromka téměř netrápím cestami po Praze (raději MHD) a užívám si všemožné výlety. Namontoval jsem záznamové kamery INNOVV.

Edit 3: proběh 4500km. Z toho už cca 1500km s namontovaným Scottoilerem 3.0 který bych tímto chtěl pochválit. Montáž jednoduchá, zapojení na klíčkem spínaný proud, nastavení mazání podle rady chlapů z ABmoto na 240-vteřinový interval. Řetěz je tak akorát mastný, zadní kolo čisté, nikde se nehromadí "žvejkačka" z přebytečného maziva. Jen trocha oleje ulpí na stojanu a krytu řetězu. Jde snado setřít, nelepí. Scottoiler mohu jednoznačně doporučit, dokonce si říkám - jak jsem ho mohl dosud nemít...

valasek
valasek napsal 20.03.24 v 09:29 10b.

Tak já jsem už za 1000 . Pod Tvoje hodnocení se mohou podepsat, Stromek se vodí jako kolo a motor radost z jízdy jenom umocňuje. Pokud jde o snížení sedla, znamená to zároveň více pokrčené nohy...tak to zvaž. Jinak si tu super skvělou motorku užívej ve zdraví a dosyta

HonzaeR
HonzaeR napsal 10.03.24 v 10:19

Díky chlapi. Zajíždím a už se těším, až budu moct poslat motor výš, než 4500ot. Zatím jsem se dovybavil vysokým plexi Givi, kryty rukou Barkbusters, sníženými stupačkami SW-Motech a pořádným kufrem Givi Maxia 5. A nějak při projížďkách zapomínám fotit... sorry...

Ladzo
Ladzo napsal 09.03.24 v 08:16 10b.

Pěkná mašina, mám taky od prosince objednáno a stále čekám na dodání. Pořád nějak nejsou přeji hodně štastných km

Matesimo
Matesimo napsal 29.02.24 v 08:15 10b.

V-strom 800 je super, motorově paráda. Taky jsem nad ním hodně přemýšlel.
Ale co mě dostalo, tak cena 10000 Kč za pomocný rám, na který si člověk přidělá kryt motoru nebo padací rám. A škoda nemožnost doobjednat tempomat.
Jinak skvělá volba, užívej

Goodji
Goodji napsal 29.02.24 v 04:35 10b.