renocar_zari

Yamaha X-max 300 (2024)

Vlastník melowny21
Vloženo 22.4.2024
Aktualizováno 10.8.2024

Skvělý skůtr na každodenní dojíždění!

Motorka koupena od FIRMA:KaraOne (Praha 10-Štěrboholy)

Honda Forza 350: důvod neuveden

První dojmy - Velký, silný, pohodlný, dobře ovladatelný

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší jezdce. Sedlo je dost široké a vysoké. Skvělý stroj na každodenní dojíždění jedno jak daleko.

Doplňky na motorce - Originální kufr Yamaha 45l.
Přídavný deflektor na plexi.

Skůtr je v záběhu, zatím najeto něco přes 100 km, na hodnocení je ještě brzy.
29.4.2024 první záruční oprava/reklamace(630km): přibržďovala zadní brzda, únik kapaliny z brzdového třmenu. Skutr jsem v ráno přistavil do servisu v KaraOne Praha Štěrboholy. Bezvadný přístup mechanika, vše vysvětlil - uplatnění reklamace. Ještě ten den mi ze servisu volali, že je vše hotové a funkční. Třmen rozebrán a vyčištěn. Únik kapaliny nebyl zjištěn - jednalo se o "mazací" vazelínu, které bylo z výroby větší množství a nebylo to možné odhalit při předprodejním servisu. Zde musím velmi vyzdvihnout vstřícný přístup servisu KaraOne, skutr přijali okamžitě, ochota pracovníků, celkově přístup k zákazníkovi na jedničku.
1.7.2024 najeto 2500km. Skutr jede parádně. V Německu na dálnici max 152km/h.
Skutr ježděn pravidelně ve dvou s batužkem, nemá s tím vůbec problém, naopak při větším zatížení začne být podvozek pohodlnější. Je to sice jen věc nastavení tlumičů, ale takhle mi to sedi nejvíc.
Máme za sebou par výletů, nejdelší byl cca 300 km v kuse. Kupodivu se to dalo, to sedadlo je boží!
Spotřeba se mi pohybuje v rozmezí 2,7l(okresky ustáleném rychlostí bez využívání plného výkonu - čti bez předjíždění) až po maximálně 3,4l(jízda ve dvou, naložený kufr, vysoké plexi, město, dálnice).
Na plexi jsem namontoval přídavný deflektor, který solidně odvádí proud vzduchu odemě kamsi dozadu. Do rychlosti 120km/h je to pohodlné, pak se začínají vracet turbulence, které tlačí řidiče zpátky do řídítek.
Plánuji ještě pořídit zařízení na harmonizaci zvuku linoucího se z výfuku(čti laďák).

LuigiBV
LuigiBV napsal 23.07.24 v 21:46 10b.

nech si výfuk co tam je, jinak ti to urve hlavu na delší vzdálenosti, kort ve dvou pro batoh je to za trest pokud vyndáš DB kiler, když ne, zvuk není o moc jiný než originál a hlavně s otevřeným výfukem to neustále střílí do výfuku, vibrace jsou větší, můžeš se stavit a projet se

Milan1963
Milan1963 napsal 27.04.24 v 17:07