KTM 1290 Super Adventure (2024)

Vlastník bikerp
Vloženo 6.5.2024
Aktualizováno 10.5.2024

Motocykl pro pohodlné cestování

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I)

Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: Zkoušel jsem modelový ročník 2023 s 21" předním kolem. Motorka mi seděla. Jen mi přišel ten motor nudný.
BMW R 1300 GS: Neměl jsem možnost vyzkoušet tento nový model
Triumph Tiger 900 GT: Zkoušel jsem modelový ročník 2022. Motorka to není špatná, ale chyběl mi tam ten fun factor
BMW S 1000 XR: Neměl jsem možnost vyzkoušet tento model. 4-válce mi obecně moc nesedí
Suzuki GSX-S1000GX: Neměl jsem možnost vyzkoušet tento nový model. 4-válce mi obecně moc nesedí

První dojmy - Motorku jsem si před koupí vyzkošel v rámci testovací jízdy takže jsem věděl do čeho jdu. Ačkoliv má motor 160 koní tak pocitově se mi zdá dokonce slabší něž moje předchozí Yamaha Tracer 9. Samozřejmě v době záběhu jsem nemohl využít plný potenciál. Jízdní pozice je velmi pohodlná a semi-aktvní podvozek si poradí se všemi typy silnic.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti
Ergo vyhřívané sedlo spolujezdce
Ergo zvýšené sedlo řidiče
Boční plastové kufry
Plastový top box
Kryt světlometu

KTM jsem si vybral jako náhradu na předchozí motocykl Yamaha Tracer 9.
Hledal jsem něco pohodlnějšího se semi-aktivním podvozkem ale zároveň i zábavného.
Na delší cestování to bude chtít pohodlnější sedlo.
Ochrana proti větru není špatná, ale zdá se mi horší oproti Traceru - víc na mě fouká.

Dave20
Dave20 napsal 08.05.24 v 17:43 10b.

Super bajk. At slouzi. Vidle Ti poresili v zaruce ne?
Ochranu proti vetru vylepsi deflektor, ale je to velmi individualni. Kolama dolu