Piaggio Beverly 500 (2003)

Vlastník Massakra
Vloženo 2.6.2024
Aktualizováno 11.6.2024

Moje 12 jednostopé vozidlo které jsem si pořídil. Náhrada za 125 Čínu.

Motorka koupena od Od pána z Kaplice - Prostě takový samorost.

Yamaha YBR 125: Slabý výkon
Aprilia Atlantic 200: menší výkon za stejný peníz
Aprilia Scarabeo 500: Mohutná a těžká na městský provoz

První dojmy - První dojmy , na 500 skútr vzhledově opravdu nevypadá a i po 21 letech neztrácí na kráse. Akcelerace a výkon motoru. Ale ty zrcátka jsou tragické.

Motorku bych doporučil pro - Pro městský život a zábavu po okolí.

Doplňky na motorce - Čiré plexisklo od Kappa

Moto kufr Top Case Shin Yo Palermo 40 L

Průměrná spotřeba - 1.73 l/100km

A už ho mám doma. Pro skútra jsem vyrazil v neděli 2.6. odpoledne autobusem z helmou a nepromokem ( který jsem již nepotřeboval ). Samozřejmě jsem byl natěšený na první jízdu z novým strojem. Prodávajícímu jsem předal smluvenou částku v hotovosti a vyrazil jsem směr domů. Ale jak už to tak bývá tak jsem si cestu o něco prodloužil a nakonec jsem dorazil ze 100.km na tachometru a bez problému žádná bolest zadnice či únavy , je to prostě moto s automatem. A tím jsem také zjistil o kolik analogový tachometr proměřuje vůči GPS , hodnota mne překvapila ( mile ) rozdíl byl 1 km tak že krásné 1%. Ale teď už k jízdě samotné.

Motor , akcelerace a výkon je parádní , jede to jako drak , v pohodičce 90 - 100km/h zkoušel jsem to drobet rozjet a i na 130 km/h to jede náramně , tak že i na dálnici nebudu dělat ostudu . Ale na dálnici s tím rozhodně nebudu jezdit , je to stroj na jiné cestování.

Abych nechválil tak tu mám nějaké ty mínusy. Je to vibrátor , motor vibruje , řídítka vibrují , a v zrcátkách jsou vidět ruce místo silnice , musím tedy pořešit rozšíření ( adapterem ). Menší úložný prostor pod sedlem , ale to není na závadu budu dokupovat top case 40 L a to mne bude bohatě stačit. A ještě jedna věc mezi řídítky a trupem skútru je díra kde pěkně fouká na nohy a při rychlosti 100 km/h a víše už je to docela nepříjemné. Tak že si budu muset pořídit originál plexi Piaggio kde kryje i tu mezeru mezi řídítky a nebo tam dodělám nějaké pláty na stávající plexi , ještě uvidím.

Po ujetí zatím 100 km si myslím že jsem neudělal chybu a bude mne to lákat jezdit více a více. Umyju ho , namontuju kufr ( až dorazí ) , hrazdu od Temu na mobil a Garmin a mužů z radostí jezdit do práce a na výlety.

Rekapitulace
PIAGGIO BEVERLY 500
Rok : 2003
Koupena : 2.6.2024
Najeto : 20.609 km

Massakra napsal 15.06.24 v 23:26

Aha. Ano souhlasím Beverly 500 je opravdu prdlavka , proto jsem si ho vybral na město a okolí. Na ježdění dálek mám Rtečko. A ano Burgman 650 je parádní mašinka to souhlasím.

Čoproň
Čoproň napsal 14.06.24 v 15:31

V Atlanticu mě vyhořela elektrika. Kromě Číny Spidera mám ještě Virago535. Motorky ze zdravotních důvodů prodávám. Koupil jsem místo nepojízdného Atlantica Burgmana 650 Executive, osadil velkým plexi, kuframa, rádiem, měřením tlaku v pneu, dokonce i malou lednicí a ohřívačem kafe. Teď mám připraveného parkovacího asistenta, že ho namontuju, protože přes ty kufry nevidím při couvání dolů dozadu. To mám na cestování. Když nejedu dál než 100 km, nemá cenu tuhle skoro 300 kg obludu vytahovat z garáže. Beverly je oproti tomu malý prdítko. Do práce, na nákupy, po Praze ideální.

Massakra napsal 11.06.24 v 00:43

Díky , tak nevím mne prostě vibruje. Jsem asi nějaký zhýčkaný. Tak já používám ( na všem pojízdném ) Garmina abych to měření mněl přesné. Mne sedlo neklouže.
Nevím , ale v profilu máš Aprilii Atlantic 500 motorově je to asi stejné ovšem vzhledově a ergonomii odlišné.

Čoproň
Čoproň napsal 06.06.24 v 11:39 9b.

Mám ho taky. Motor nevibrujre vůbec . Plexi jsem si dal originál vysoký. Je až pod světlo a kreje i ruce. Jede to skoro 160. Takže po dálnici těch 120-130 drží v pohodě. Na sedadle kloužu dopředu, tak jsem si na něj oboustrannou přilepil gelovou podložku a vepředu ji podložil. Teď se mi sedí pohodlně. Tachometr ukazuje nesmysly. Koupil jsem si tachometr GPS a přidělal nad přistrojovku. Za pár kaček jsem to koupil jako vrak, trochu si s tím pohrál, něco investoval a mám skútr, který má výhody a vzhled malé Vespy, ale ďábelský motor.

Massakra napsal 05.06.24 v 20:28

Díky , ano po origo kufru jsem koukal , ale bazarový nic moc omlacený a kničemu. Za nový se mne nechtělo dávat 10.000 kč. Tak mne stačí ten čínský , mám to pro zábavu a do práce.