Honda CB 1000R (2023)

Vlastník Allesio
Vloženo 14.6.2024
Aktualizováno 28.6.2024

Pěkný klasický naháč s velkým litrovým motorem.

Kawasaki Z900RS: Až příliš velká klasika a jako nová pro mě již cenově těžko dostupná.
Suzuki GSX-S1000: Trochu ufonský vzhled a LCD display vypadá jako videohra z osmdesátek. Výrobce mi tvrdil, že na něj stejně moc koukat nebudu. Což je pravda, na slunci není k přečtení...
Yamaha MT-09: Model SP čtvrté generace nebyl dlouhodobě k dostání. Navíc předchozí generace byla pro spolujezdce nepohodlná a u nové se sedlo ještě zmenšilo.

První dojmy - Úplně prvním dojmem byla sametová převodovka, kdy člověk ani nepostřehne změnu zařazené rychlosti. Na místě pěkný zvuk navzdory sériovému výfuku a normě Euro 5. Uvolněná jízdní pozice a ovládání šestistovky.

Potřeboval jsem po Triumphu větší motorku, na které nebudu tak zlámaný. Další podmínkou bylo pohodlí i pro spolujezdkyni a možnost cestování na delší trasy. Kupoval jsem v roce 2024 a chtěl jsem TFT display s alespoň základní konektivitou.

Krátce po koupi jsme vyrazili na trénink zatáček do Písku a hned jsme mohli otestovat pohodlí motorky, dostatečně silný motor i příplatkové brašny. Jezdit jsme začínali za silného deště, takže se hned hodily motorové mapy a prakticky nové gumy Michelin Power 2CT. Jinak motorka skvěle ovladatelná i na malém zakrouceném okruhu.

Postupně jsem přitvrdil předpětí přední a hlavně zadní vidlice. Hlavně ve dvou se motorka na nerovnostech dost pohupovala. Vpředu jsem cca 1,5 otáčky do plusu, vzadu nakonec o dva cvaky před koncem. Nyní pro jednoho cca 75 kg jezdce úplná paráda. Pro jízdu ve dvou klidně asi vzadu přitáhnout úplně natvrdo.

Jediným problémem zůstává při řazení občasný falešný neutrál mezi pětkou a šestkou. Páčka tam má asi malinko delší chod a zdá se mi, že dostávám i lehounký kopanec zpátky do nohy. Člověk na to holt musí pamatovat a snad najdu kompromis mezi výškou řadičky a výškou boty, kdy k tomu nebude docházet.

Vasko969
Vasko969 napsal 18.06.24 v 08:20 10b.

PSanec
PSanec napsal 15.06.24 v 08:26 10b.

Jede z mála hezkých japonských naháčů. Kvalita japonců stále asi nejlepší, charisma mizivé.