renocar_zari

Aprilia SR Max 125 (2016)

Vlastník mildanek72
Vloženo 22.6.2024
Aktualizováno 22.8.2024

italský maxi-Skútr ,,plnokrevný" dost výkonu hlavně na delší Štreky,do města je nejlepší Honda PCX...poměr výkonu kW/kg hm.stroje...je u Aprilie(183 kg pohotovostní hm.)0,060 kW/1 kg.

Motorka koupena od Patrik Havran

Honda Forza 125: Jenom kvůli financím,až budou,půjdu do roka do Ní na 100%

První dojmy - Oproti Hondě právě nepadla hned do ruky,ale design,velikost maxi Skútru,pohodlí,topení na nohy v chladném období,ale především vyšší cestovní rychlost(s origo var.Malossi Multivar 2000 ta mašina {sekačka/WC?} jede až neskutečně 120-125 km/h GPS na tacho 130-136 km/h. Dle zvolené sady válečků,nyní 9,5 gr.) komfort při jízdě jsem docenil až na delší vzdálenosti...Líbí se mi na ní italský design,jízda je ale oproti PCX méně zábavná,nemám takový rohlík od ucha k uchus t?,jízdní vlastnosti,odpružení vepředu 15"kolo,širší gumy jako na Forze,sedí v zatáčkách obdobně jako moje Honda PCX-s tou jsem ale sžitý daleko víc..43 300 km+ s Aprilií teprve od (19.5.)28.5.2024 mám najeto seznamovacích 600+km..

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro chlapy a kluky od180 cm v.+ s řidičákem Sk.B. (ČR,Polsko, Španělsko,Portugalsko) Jsou jediné Země Evropy kde jezdíte legálně na Ř.Op.sk.,,B" se 125 a 11 kw v automatu či poloautomatu BEZ spojkové páčky.,

Doplňky na motorce - Doplňky tam instalované nejsou,jen origo,budu montovat do měsíce zad.kufr,(50+) a je vyveden z podsedlového prostoru a zapalovače 12V/5V (max.180W. )plochý kabel na nabíjení mobilu jak tam tak i v příp.držáku na řídítkách(namontovaný předchozím majitelem jsem odmontoval,byl nainstalovaný v předním Plexi štítu a hrozně klepal do něj) ještě budu montovat chybějící blatník zad.kola s odrazkou origo bude do týdne dodán prodejcem skútru.

Hlavně jsem si Aprilii vybral jako dočasný maxi skútr a předěl mezi PCX a Forzou 125 na kterou po sednutí na Ní jsem přesně věděl že to bude Ono na B řidičák a s mým hendikepem v blízké budoucnosti,ono 130 kg vers.183 kg hmotnosti stroje je strašně znát a vysoký posez spolu s vyšším těžištěm při mé výšce 177 cm je opravdu na hraně..
Forza má 161 kg a to bude zlatá střední cesta co se hmotnosti týče,ale diamantová ohledně značky,pohodlí, bezporuchovosti a ekonomiky provozu..
Ale zpět k Aprilii SR-Max...nikdy bych nešel do SR-GT 125.. zlatá Honda ..
Motor Piaggio se točí strašně moc v tom stroji asi odladěním variátoru trošku do síly ale dám tam o fous těžší válečky... ještě uvidíme..brzdy jsou moc fajn, příjemné jdou přesně dávkovat a pokud je třeba brzdí to velmi dobře (kotouče vepředu tuším 260 mm,vzadu 240mm)dvoupístkové třmeny .
Jelikož skútr ležel na Zemi v cca 50km/h s původním majitelem,bude třeba ještě menších úprav,i přes výměnu většiny poškozených dílů/plastů, naštěstí nenarazil na pevnou překážku takže vidle,brejle atd..jsou netknuté,souosost a geometrie motorky je taky Super..podvozek za mne moc fajn,v tandemu nejeto,takže zad.tlumiče jsou nastaveny v základní-nejměkčí poloze...
Skútr je po velkém servisu v 19 200 km další bude ve 24 200 km..(olej,filtr atd..) jsem celkově spokojen ale ne nadšen..
Úložný prostor pod sedlem standard a dodatečně budu montovat zadní kufr 50+ l..v barvách Skútru.. Spotřeba mi vychází na 2,5-3l.paliva na 100km,tzn dojezd na jednu plnou nádrž (15,5 l) je kolem 520-600 km..servis bude obdobný a podobně drahý jako u konkurence..

Dzawar
Dzawar napsal 26.06.24 v 19:34

Užívej si , stroj je to pěkněj

Myschan
Myschan napsal 26.06.24 v 09:14 10b.

Taky jsem došel k závěru, že čím lehčí stroj, tím lepší.