bmw_renocar_r_1300_gs_adv

KTM 1090 Adventure (2018)

Vlastník lpety
Vloženo 24.6.2024
Aktualizováno 24.6.2024

Stará známá. Po modelu 1050 žádný překvápko.

Motorka koupena od Soukromá osoba

První dojmy - Univerzál. Tak bych jí asi vystihl. Neumí to nejlíp ale vlastnostma normálního motorkáře nezklame.

Motorku bych doporučil pro - Asi každej, kdo nepotřebuje trhat rekordy a stačí rádoby tuctová mašina, která ale umí příjemně překvapit.

Doplňky na motorce - Padací rámy, placka pod stojan ( blbost za pár kaček a hned je parkování na nezpevněnym jistější), koncovka sc projekt.

S 1050 jsem najezdil asi 20.000 km a spokojenost. Za cca 4 roky služby u mě jsem kromě spotřebních věcí ( benzín, gumy, řerězovka atd. ) nemusel nic řešit. V tom mě ktm překvapila, neboť každý zná význam zkratky "ktm". Loni jsem se rozhodl, že mašinu omladím a 1090 se jevila jako vhodný nástupce. Na 1290 nemám schopnosti, to už je velká bestie a navíc mimo můj finanční rámec.
Oproti 1050 kolem 8 t otáček nezasahuje omezovač ale valí to pěkně dál. Motor si nerad nechává líbit nižší točky, pod 3 t mlátí řetěz. Zvuk s koncovkou sc projekt takovej příjemně dunivej ale ne zbytečně agresivní. Brzdy jako u 1050 na jeden prst a v poho. Jako jsou lepší brzdy ale na danou mašinu v klidu stačí. Pohodlný posez (když se zadek osedí), i když při mé výšce bych mojl mít níž stupačky. Možno doladit příplatkovým vyšším sedlem. Možná zainvestuji.
Jezdím pouze silnici, takže terén nemůžu posoudit (myšleno lehčí šotolinky, polňačky a tak). Okreskovej zabiják to určitě není ale v rukou schopnýho pilota asi ostudu neudělá. Pro většinu adventure jezdců bude sloužit do úmoru.
Cestování v jednom pohoda, i s kufry jede jak bez nich.