Aprilia SR Motard 125 (2015)

Vlastník MaMaty123
Vloženo 8.7.2024
Aktualizováno 8.7.2024

Pohodlný, lehký stroj s příjemnou spotřebou.

Piaggio Typhoon 50: nízký obsah

První dojmy - Libí se mi design při pohledu ze předu, příjemná akcelerace a top speed. Menší zklamání byl pro mě poznatek, že 4t skútry bez úprav se na zadní kolo prostě nezvedají.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji především komukoli s řiďičákem B, dále pak lidem co často cestují na krátké vzdálenosti (do 30km). Se svou výškou 185cm jsem na stroj trochu moc, ale pořád žádné potíže.

Doplňky na motorce - Na skútru mám už od předchozího majitele kufr Givi. Prostornost dobrá, akorát na helmu pro spolujezdce.

Svoji Aprilii jsem si vybral jako první stroj v 16 letech. Při první jízdě jsme si spolu moc nesedli, ale od té doby za první polovinu sezóny přes 1000km hladce.

Skútr mám bez úprav. V TP má top speed 96km/h, to docela odpovídá. Na tachometru se přes 100km/h dostanu jen zřídka. Spotřeba při maximální rychlosti je šílená, nejnižší je pak v rychlosti 55-65km/h.

Jsem druhý majitel. Když na skútříkovi zrovna nesedím, hřeje se pod střechou v garáži.

Co se jízdy a ovladatelnosti týče, neumím moc posoudit. Po autoškole jsem na ničem jiném neseděl. Jízda se spolujezdcem nenarušuje plynulost jízdy jako takové. Ovšem rozjezd s "baťůžkem" mě dosti zklamal = má to šílený vliv na akceleraci.