Honda SL 125 (1969)

Vlastník kuburak
Vloženo 14.7.2024
Aktualizováno 14.7.2024

Lehká, hravá, krásná a jednoduchá

První dojmy - SLku jsem si přál mít v garáži od první chvíle co jsem ji viděl, nejlépe dvojválcovou třipade na které jezdil John Wayne, nicméně nelze mít všechno a já se jednou dostal k téhle krásné dváce.

K mé vysněné SLce vedla celkem zajímavá cesta.. A to výměnou za jiný motocykl, konkrétně za mou Hondu XL Paris-Dakar https://www.motorka.../motorka/?mid=138372 . A to ještě za cenu výletu cca 500km do Frankfurtu a zase zpátky během sněhové kalamity. Nicméně myslím, že to stálo za to. Starých motorek mám víc ale tahle! To je prostě nádhera, mám strašně rád scénu motorovou scénu z filmu Jestli se rozzlobíme budeme zlí a tahle Hondička, by tam krásně zapadla!

Po výletě který začal v 5 ráno a skončil v 7 večer byla Hondička konečně na dílně doma. Teď už jen rychlá sprcha a spánek člověka takový výlet dost zmůže.
Druhý den leju do SLky benzín, dávám baterku a vrhám se po startpáce. Bohužel nic, zavila jen na nějaké 2 vteřinky. Vyndávám karburátor čistím a vracím ho zpět.
Stále nic... šotek bude v elektrice... svíčka jiskru dává ale teda že by to bylo něco extra, to se říci nedá.. dávám novou svíčku a stále mi přijde že to není nic moc..
Seřizuji předstih a zkouším jestli chytne i s tou pochybně malou jiskřičkou, a nic. Musím jít po něčem jiném.. Jelikož je to ještě 6volt zkouším překlenout původní cívku přes starou cívku z Jawy a ejhle! Ani nad Tatrou sa neblýská tak krásně jako teď na svíčce. A jelikož domontovávat tam cívku z Jawy mi přijde na takhle krásně původní motorku škoda, objednávám z ameriky cívku novou původní. Ještě v mezi čase seřizuji ventilové vůle a rozvodový řetízek a čekáme než přijde. V mezičase se mi podařilo v německu sehnat originální přední blatník, ten co tam je z XLky. Až budu mít novou cívku a původní blatník v laku, snad trefím co nejvíc podobný odstín. Tak hurá na veteránskou testaci a hurá na silnice. Potom sem samozřejmě napíšu víc z jízdy, zatím se jí chodím kochat do dílny a teda musím říct, že mne to ještě neomrzelo.

ondrejj
ondrejj napsal 24.07.24 v 15:11 10b.

callowsick
callowsick napsal 21.07.24 v 19:08 10b.

ivano
ivano napsal 18.07.24 v 12:53 10b.

Prostě nádhera i když "jen" 125 . Užívej si ji

Vasko969
Vasko969 napsal 18.07.24 v 12:14 10b.

Krasna mašinka