Harley Davidson FLHX Street Glide (2007)

Vlastník Honza-CBR
Vloženo 14.7.2024
Aktualizováno 14.7.2024

Je velká, těžká na manipulaci na místě, ale jakmile tam padne jednička, tak váha zmizí. Je to splněný sen.

První dojmy - Poprvé jsem kupoval motorku, na které jsem se ani nesvezl. Já vím, není to normální, ale stalo se. První cesta byla domů cca 150 Km a hned jak jsem vyjel, tak celou dobu lilo. Ochrana od kolen dolu není, ono to snad i přitahuje vodu. Původní hefty spolu s vodou a barvou rukavic dokáží udělat zajímavé ornamenty na rukou. Když jsem přijel za manželkou do práce a řekl jí " konečně budeme cestovat" tak se netvářila, že tomu věří.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo má rád ten zvuk, nemusí jezdit nad 200, protože někdy je i cesta cíl.

Doplňky na motorce - Zadní opěrka pro manželku a zadní nosič, nové hefty od Avonu, hadrové chrániče před deštěm na padáky, tašky do kufrů.

Věděl jsem, že to bude HD, cestovní HD, nechtěl jsem Electra Glide Ultra Classic, protože když jedu sám, tak je to prostě moc velké. Asi jen o ten kufr, ale opticky prostě je. Street Glide je taková rebelka, ale dá se na ní i cestovat.
I když je objem 1584, tak je to HD, úžasný zvuk, ale údajně víc jak 170 to nepojede, ale Glide není o rychlosti, samozřejmě na přání manželky jsem to na dálnici zkusil, ale Glide nebyla ráda. Říká se, že HD nebrzdí, brzdí, ale tak nějak po svém a přední nestačí, možná proto je na zadní brzdu pedál jako v autě. Naštěstí není potřeba prudce brzdit z 250, takže pohoda. Podvozek a ovladatelnost, zadní stavitelné vzduchové tlumiče jsou super, ovladatelnost na místě je masakr, někde jsem četl, že když dáte plný rejd, tak má tendenci si lehnout, potvrzuji. Ale jinak zatáčky si docela užívá až mám pocit, že mi po zastavení pro benzín řekla, že jsem posera.
Do kufrů se vejde víc, než potřebujeme, takže pak vezeme i blbosti jako v autě.
Spotřebu nevím, asi papírově 5,5 - 6? Záleží na pravé ruce. Ohledně poruch, zatím odešla jen zásuvka na zapalovač. Vlastně jedna porucha byla, tím jak se HD třese radostí z jízdy, tak se povolil šroubek na baterce a nešlo nastartovat, opraveno klíčem.
Jediné místo, kde je to na Glidě peklo je ve městě, popojíždění a to strašné horko přímo na ... no víme kam. Jinde je fakt ve svém živlu.

Guga
Guga napsal 16.07.24 v 12:01 10b.

Krásný kousek
Ať dělá jen radost

PSanec
PSanec napsal 15.07.24 v 07:54 10b.

Vítej v klubu HD. Výborná volba. Vždy si kupuji motocykl bez vyzkoušení, musí se mi líbit. Přeji jen super km.