Kawasaki EL 250B (1993)

Vlastník Dejvaaak
Vloženo 24.9.2024
Aktualizováno 24.9.2024

Po 14 letech snění jsem si konečně udělal řidičák. Cíl byl najít lehce ovladnatelnou motorku do začátku a to se povedlo! :)

První dojmy - Největší překvapení byl určitě výkon! lehká 250 co má 25kw docela hezky jede! Vzhledem připomíná cruiser, ale jízdně je určitě blíže naháči. Nízký posez a veliká ochota se hezky položit do zatáčky. Na začátek určitě ideální stroj.

Motoorku jsem si přivezl domů na podzim. Přes zimu proběhl základní servis. Motorka dostala nové pneumatiky, nový olej, filtr, brzdovou kaplainu, baterku, svíčky, repas karburátoru a pozdeji v létě i repas přední vidlice. Jsem začátečník a nechtěl jsem nic podcenit. Když jsem konečně dodělal řidičák na velké mašině, tak jsem měl strach zda mě nakonec 250ka bude stačit. No po prvních pár svezení jsem pochopil, že určitě ano. 250ka z Ninji se umí točit až do 13tisíc a se 6kvaltem to umí rozjet až na 150. Pravda od 130 už přidává pomaleji, ale do 130 to hezky jede. Není problém na tom stíhat klukům na větších mašínách. Všechny pak překvapí, že to je opravdu jen 250ka. Díky své nízké hmotnosti je hezky ovladatelná a pro začátečníka uplně ideální. Musím přiznat, že jsem myslel, že tato motorka bude jen na jednu sezonu. No překvapila mě natolik, že jsem se rozhodl si jí nechat déle.

Dejvaaak
Dejvaaak napsal 24.09.24 v 13:53

Děkuji moc!

PSanec
PSanec napsal 24.09.24 v 13:52 10b.

Pěknej stroj a výborná volba.Jen super km.