renocar_zari

Husqvarna 450 Rally Factory Replica (2022)

Vlastník TESA
Vloženo 10.10.2024
Aktualizováno 10.10.2024

Husqvarna 450 Rally Factory Replika r.v.: 2022

První dojmy - Uvažoval jsem nad vlastní stavbou rally motocyklu který by vycházel buď z 450 nebo 500 exc, a ve chvíli, když jsem spočítal náklady na stavbu, tak jsem radši koupil ojetou Dakarku.

Jednorožec mezi rally motocykly :)

Motorka má za sebou 3 dny na Dakaru a pak Rally Andalusia 2022.

Na motorce jsem absolvoval asi 800km po ČR pole/louky/les.. Kus TET Bulharsko a kus TET Polsko.

Podvozek a ergonomie je na jedničku, motor má na vrchu síly na rozdávání - rozmotá se fakt pěkně a s rostoucíma otáčkama pěkně graduje až ho někde před 11 000 ot/min zastaví omezovač - a tam se dostáváte při tahání vcelku často díky té gradaci - prostě se neuhlídáte. Dole je spíš "trialovější", avšak ne tupý. Převodovka oproti jiným KTM je úplně sametová. Dle určení motorky je jednička opravdu dlouhá, tzn. na nějaké motání mezi stromama v lese to není, ale k tomu není motorka ani určená.
Brzdy silné ale zároveň super dávkovatelné.

Co se týče sedla, klobouk dolů před klukama co jedou Dakar, a na přejezdech na tom třeba 400km v kuse sedí :) Je to peklo. Hlavně v kombinaci s mikrovibracema které se od motoru při ustálené rychlosti 90-100km/h (cestovní na jednoválci) přenášejí do zadnice - kterou to postupně umrtví a vy ani nevíte zda ji máte, nebo ne (týká se i předního nádobí) :)

enduro46
enduro46 napsal 15.10.24 v 12:10

Díky za info. Zajímavý. Koukal jsem jaký z toho tahají dlouhý filtry. Jenom píst 45 tis. To mi říkal přímo Ervín Krajčovič. Takže jak píšeš, repas by byl hodně drahý. No je to klenot a moc jich na cestách nepotkáš. Ať slouží a budu rád za další postřehy.

hobr
hobr napsal 15.10.24 v 10:57 10b.

Semtex 73 - to má na vyhřívání heftů!

erbe
erbe napsal 15.10.24 v 10:56 10b.

Bomba!

Driffter
Driffter napsal 15.10.24 v 03:45 10b.

Unikátní stroj, ať slouží

TESA
TESA napsal 14.10.24 v 15:48

@enduro46 : Ahoj, hele motor je hodne jinej, zvenku ani moc ne, ale vevnitr ano. PANKL klika, ojnice, pist, prevodovka.. Myslim si, ze pokud se motor nejak kardinalne po... je lepsi koupit novej motor, nez se pokouset o repas. novej motor stoji asi 6500€.
Motorovy olej mením po cca 20mth / 1000km. Oleje je v motorce vcelku dost, ma chladic oleje, a fakt velky filtr. Olej po těch km z motoru vylejes prakticky cistej, jako si ho tam nalil. Ventily jsem nastavil kdyz jsem ji privezl, a od te doby jen kontrola - nikdy se nehnuly. Je k nim docela blbej pristup, takze se na to tak 2 vymeny oleje vyprdnu.. :)