Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník Steets
Vloženo 5.8.2008
Aktualizováno 6.8.2008

Má první motorka. Zatím se seznamujeme. Vybírání nebylo lehké, ale ze všech nahatých motorek, mi při mých 190 cm, tato Aprilka připadala nejvíce pohodlná. Je moc příjemná na ovládání až na velice ostrý plyn.

Zatím mám najeto něco málo přes 3000 km. Po počátečním osahání jsem si na ní už alespoň trochu jistý. Při klidné jízdě není potřeba používat brzdy díky velice silnému brzdnému účinku motoru. Jinak přední brzda se jemně dávkuje stejně jako spojka. Zadní brzdu jsem se zatím nenaučil příliš využívat. Na plyn se musí opatrně, protože i na dvojku se při plném plynu zvedá přední kolo ze silnice. Jel jsem i v noci a svítí výborně. Při pomalé jízdě ve velkém vedru mě štve výfuk pod sedlem, protože pěkně topí. Za mokra jsem spolujezdce raději obléknul do pláštěnky, protože i sám mám špinavá záda.
O motorku se bojím tak jsem investoval do alarmu. Dále jsem pořídil malý tank-bag od firmy SW-Motech se systémem Quick-Lock, který drží na speciálním zámku na víčku nádrže (Shiver má plastovou nádrž). Zatím jsem s ním spokojený, jen dodávané šrouby k zámku byly krátké. Ostatní věci vozím na sedadle spolujezdce, kde se dají výborně přichytit za madla spolujezdce.

Milunie
Milunie napsal 11.05.11 v 18:07

Nádhernej kousek zaujal mě ten speciální tankvak, o kterém píšeš. Plastová nádrž je zlo Jinak samozřejmě za desítku, jak jinak!

rumlos
rumlos napsal 10.07.09 v 18:30

Krásnej stroj, perfektní design, určitě dobrej naháč jinak slabej motor a naprosto děsivý výfuky

dzonnek
dzonnek napsal 26.06.09 v 05:44

pekna motka a jak vidim mame stejny problem ja jen mam 196 cm a neni to zadna sranda ted jezdim na SV a jako je to super motorka ale pro me je malinka jeste tuto sezonu a na dalsi porizuji neco vetsiho a tahle motorka se mi libi velice tak uvidim jak se rozhodnu. Jeste silham po Tuono 1000 ale nevim mam z toho strach. To je uz velika bestije

Raid.
Raid. napsal 30.11.08 v 16:25

Moc pěkná, asi jsem tě tu už párkrát viděl projet. Tak se třeba někdy projedem společně.

Batys
Batys napsal 10.08.08 v 21:59

Čau, myslím, žes vybral moc dobře, taky mám slabost pro nahatý a kdybych kupoval dneska, šel bych do ní. Já bych naskočil na oranžovýho.Trošku mi vaděj ty zlatý rámy. Přeju hodně zábavy. Ahoj Batys 62 GSR 600.