ČZ 175/477 (1972)

Vlastník WAR10K
Vloženo 11.9.2009
Aktualizováno 26.7.2023

První "silná" motorka, kterou jsem sedlal.

První dojmy - Po první jízdě rohlík od ucha k uchu. :-)

I tato další motorka mi přišla pod ruce velkou náhodou a to poté co pro mě začal být Mustang slabý a já chtěl opět něco nového a tentokrát i silnějšího. Jednoho dne sjem šel ze školy, kdy jsem viděl ČZ opřenou na jedné zahradě a opět mi to nedalo abych se nezeptal zda není na prodej. Pán mi motorku ukázal a po několika týdnech jsem si pro ni s hřejivým pocitem jel a následně ji převezl domů k ostatním. Motorka nebyla v kdoví jakém stavu viz. fotky a již od začátku jsem jí kupoval s tím, že nahradí Pionýry v ježdění do lesa a na další řádění po polích o víkendech u babičky. V průběhu zimy byla tedy zprovozněna a z jara nalakována do barev KTM, jelikož jse v té době KTM zbožnoval a taky tedy nemohla motorka vypadat jinak. Po první jízdě jsem nevěřil jaký to má výkon a dalo hodně práce mě z motorky dostat. Během dvou let jsme na ní najezdil okolo 3000 km po všech možných polích lesech a kdo ví čem ještě. Ze začátku než se motorka vyladila posloužila i ke zlepšení mojí fyzické kondice, jelikož tlačit ji několik kilometrů domů byla občas docela dřina. Motorka je z mého pohledu téměř bezúdržbová avšak udržovat některé věci je potřeba. Jediné mínus v celé konstrukci vidím v předních tlumičích, kdy tyto jsou stavěny primárně na silnici a delší používání mimo ně je odrovná.

I přesto vše jsme s motorkou i po několika letech spokojen a bez debat si našla místo v mém motorkářském srdíčku jako všechny moje motorky.

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 25.02.11 v 19:43

jo pěkěn sisi jí udělal,taky bych to bral za 500kč

BadRX
BadRX napsal 07.12.10 v 13:34

Pekna! Cize cross vzdycky sel!

Haesty
Haesty napsal 08.04.10 v 20:07

Odvedl jsi obrovskej kus práce

Fajstous
Fajstous napsal 28.01.10 v 19:52

bezva motorka už se těšim až mi ji pučiš

Honzule
Honzule napsal 17.12.09 v 18:54

Prostě suprová číza.doufám že až přijedu na navštěvu tak mi jí pučíš.Jo a jinak za 10b.