Jawa 50/23 Mustang (1970)

Vlastník WAR10K
Vloženo 13.9.2009
Aktualizováno 2.1.2016

Jawa 50/23 Mustang, kterého znají snad všichni. Má druhá motorka k červenému Pařízkovi.

První dojmy - Nefunkční motor, ale přesto ohromná radost že jsem jeho vlastníkem.

Po několika letech odježděných na červeném Pařízkovi a z drobné závisti, že ostatní jezdí na trochu výkonějších Pionýrech, jsem začal také pokukovat po nějakém novém stroji. Jednoho dne mi trknula do nosu kostra mustanga s předním kolem a motorem hozená u jednoho domu, kdy mi to nedalo a šel jsem se zeptat zda-li je na prodej. Vidina poskládání vlastního pionýra mě úplně dostala. Pán mi následně řekl, že kostra na prodej je a jestli nemám zájem i o kompletního Mustanga, kdy mi následně v garáži ukázal zaparkovaného modrého Mustanga, který byl v mých dětských očích naprosto dokonalý a maličkost, kterou byl zadřený motor jsem v tu chvíli ani maličko nevnímal. Netrvalo dlouho a za přibližně dvě hodiny jsem si vezl s tátou Mustanga na káře i s kostrou domů a to za senzační cenu 500,- Kč. Během následujících měsíců byl rozebrán motor udělána GO. Následně byl rozebrán očištěn a nalakován a poté mi takto sloužil opět několik skvělých let a slouží do dneška, kdy mám však v plánu udělat částečnou renovaci a nadále ho udržovat ve funkčním a provozuschopném stavu.

WAR10K
WAR10K napsal 13.09.09 v 21:31

takhle vypadala jak sem ho dovez jj ta nakopavačka byla nejvíc ale už je v cajku

FiFi.
FiFi. napsal 13.09.09 v 21:22