Suzuki DL 650 V-Strom (2004)

Vlastník SJ90
Vloženo 9.10.2009
Aktualizováno 28.8.2013

Suzuki DL650 V-Strom je to co jsem dlouho a pečlivě svažoval hlavně pro dlouhé i každodenní cesty ve dvou. Nyní můžu řídit, že investice pro tento můj záměr vyšla na 100%.

První dojmy - Nejprve respek z velkého stroje, je to sice 650-ka, ale budí dojem daleko větší mašiny. Plynule táhne na všechny rychlosti od 3 tis nahoru, níže už moror občas cuká, velmi pohodlne sezení.

Motorku bych doporučil pro - Motorka se skvěle hodí pro každého, kdo si chce užívat jízdu deně do práce nebo někam do hor či k moři.

Doplňky na motorce - V poslední době jsem doplnin nerezový kryt pod motor a upravil světlou výšku. To bylo provedeno duralovými nástavci na předních brýlích a vzadu zkrácením kostí. Světlou výšku jsem zvedl o 20 mm.

Mé předchozí zkušenosti byly především s motocykly značky Jawa, které si jako fanda značky stále nechávám. Případně ještě krátkodobé zkušenosti s moto Yamaha 600 XJ. Jawa je spíše taková srdeční záležitost a XJ mi moc nesedlo. Proto po dlouhých úvahách o tom co chci a co by splnilo mé nároky vyšla tahle motorka. Přiznám se, že mi ze začátku moc do oka nepadla, ale čím déle ji mám tím více se mi líbí. Nehledě na jízdní vlastnosti. Jízdní dojmy a spokojenost s provozem rostou úměrně s časem.

Motorka měla při koupi najeto cca 22500 km. Doposud jsem s ní najel cca 3500 km, není to na nějaké větší hodnocení moc, ale ani žádná euforie z prvních dojmů to taky není.

Dvouválec se mi svou provozní charakteristikou velmi líbí a člověk si to opravdu vychutnává, u čtyřválce už je to všechno velmi vyhlazené a jednoválec je už zase moc omezený. Velké plus této motorky vidím v pohodlí spolujezdce, protože jezdím z 95% ve dvou i ve velmi dobré a příjemné odezvě motorky na toto dvojí užitné zatížení. Se spotřebou jsem se ještě nedostal nad 4,5 l/100km. Tato motorka není určitě vhodná pro menší postavy (sám mám výšku 185 cm a je to tak akorát). Pro ty co jezdí častěji v terénu je nepříjemné to, že motorka docela dost váží i s náplněma nějakých 213 kg. Hlavně je to nepříjemné na zvedání.

Já osobně jsem s touto motorkou velmi spokojen a můžu ji doporučit všem co uvažují o nenáročném a přitom velmi uživatelsky příjemném společníkovy na každodenní ježdění i na dlouhé cesty po Evropě.

20.09.2012
Hodnocení po ujetí 20 000 km
S motorkou jsem velmi spokojen. Splnila všechny mé očekávání. Mezi které patři pohodlná motorka pro každodenní dojíždění do práce, jezdím od jaro do podzimu, kdy vyloženě moc nemrzne a není hodně solená silnice nebo sníh, ježdění na dovolenou po Evropě pohodlně ve dvou, dostatečný výkon, celkem tichá (mohla by být ještě tišší - občas projedu nějakou lesní cestu, tak jsem rád, když jedu tak, že o mně nikdo neví), příjemně se ovládá už od malých rychlostí a sama "padá" do zatáček. Vyhovující je taky spotřeba, která se dlouhodobě pohybuje na 4,3 l/100km.

Motorka jezdí bez závad, jen se mění olej a filtry, čistí a maže řetěz. Jednou mi odešly zapalovací svíčky, ale už jsem je o 1500 km přetahoval tak se jim to asi nelíbilo. Pokud bych se měl rozhodovat pro nějakou novo motorku, tak jdu znovu do V-stroma.

istonbike
istonbike napsal 21.11.12 v 10:25 10b.

Nádhernej Smrček a super napsaná recenze dávám 10b s přáním dalších spokojených kilometrů v sedle i stupačkách

Viper54
Viper54 napsal 09.11.09 v 21:27

Pěkná SUZI a modrá je dobrá,takže za 10b.

Adry
Adry napsal 31.10.09 v 13:12

Pěkna a v pěkný barvě tak at dobře slouží dávám za 10B

Brett
Brett napsal 13.10.09 v 23:16

Jee skoro soused se stromem

Milan1963
Milan1963 napsal 09.10.09 v 15:05

Hezká motorka.I já mám samé Jawy a pokud bych uvažoval o něčem jiném,tak Stromek 650 by byl favoritem.