Jawa 350/634 (1975)

Vlastník Wan
Vloženo 4.6.2010
Aktualizováno 4.6.2010

Jawa 634/5,po Jawe 90 Cross přeci jenom kus mašiny.

V roce 1980 jsem si pořídil ojetou 634/5 ročník 1975 za tuším 4500kč.Byl to typ s jedním budíkem.Z té původní mašiny toho moc nezbylo a v průbehu několika let jsem ji celou předělal.Rozhodil motor,nechal jsem dělat výbrus,generálku klikovky,pořídil jiná řidítka z ČZ 175 ,koupil přední chromované padáky a zadní boční držáky,fanfáry,nová kolena i výfuky které jsem asi 25cm od předku šikmo přeřízl a nechal obrácene svařit,čímž vznikl přirozený ohyb a nezvedali se jen co dovolila vůle v nasazení do kolen.Co šlo jsem nechal pochromovat,měl jsem známého co to zařizoval pracovně a tak se těch mých pár věcí vždycky nějak "spláchlo" s těmi od něj z práce.Bylo to vše v době hlubokýho komunismu a hromada věcí šla zařídit nebo udělat v pohodě v práci.Pořád jsem v rachotě něco leštil,vylepšoval a mistr mi kolikrát říkal,že kdybych část toho nadšení věnoval práci tak bych byl nejlepší pracovník.Dokoupil jsem novější přední panel s 2.budíky ale otáčkoměr se mi nepodařilo zprovoznit,byl mechanicky řešen a nesehnal jsem potřebné díly.Nechal jsem přešít sedlo a udělal takový zadní nástavec za sedlem,takovou "prdelku" kde bylo zadní světlo a i místo pro nějaké věci.Sehnal jsem k tomu i pávika a udělal na víko zahrádku na další převážené věci.Všechno to bylo černý s chromem a byla to krasavice,prostě LÁSKA.Nechal jsem si na zakázku ušít moto boty,do Prahy si zajel do Tuzexu pro Boerku a protože mi byla větší (mojí velikost neměli) tak jsem pod ní nosil zimní čepici (možná že jsem průkopníkem nošení kukly a ani to nevím).Jo byla to zvláštní doba,když se chtěl motorkář odlišit v záplavě Jaw a nějaké MZ tak si to většinou musel udělat sám a o to to bylo hodnotnější.Vzpomínám ale,že po tom ce jsem ji dal do kupy, tak jsem neměl jediný problém a holka chodila bez jediného zádrhelu.Pak jsem se začal ženit a rozvádět a na mášu nebyl čas a místo a někdy kolem roku 1985 šla do světa ale nikdy NEZAPOMENU.

Provaz1
Provaz1 napsal 10.06.10 v 09:13

moc pekny- dobre prekopana- ja mam ted asi 2 roky taky neco podobnyho - ale jeste razantnejc - 634 rok 74- ale ted bych radsi prave ten original z roku 74 - to by dnes byla masina jinak jsem ji jeste nestihl dat na motorkare- ale jeste to udelam - jinak moc pekny registrace - 10 b. a husty fotecky - hlevne z motosrazu - ta prekopana 500 ohc - to je neco luxusniho

Alesko
Alesko napsal 06.06.10 v 09:47

Moc pekny komentar a foto super .Skoda tej Masi,pretoze aj ja som zazil s Jawickami pokne chvile.Za pekne napisany komentar davam 10 bodov.