Yamaha XJ 650 Turbo (1983)

Vlastník Leo4361
Vloženo 9.8.2010
Aktualizováno 3.5.2018

Co dodat, už sám název mluví za vše. Krásná, vyjímečná motorka, taková kterých po světě moc nejezdí.

První dojmy - 7.4.2018 Konečně jsem po letech, kdy se motorka válela po krabicích a přepravkách vyrazil na první jízdy. Poprvé ve středu a opatrně, ta motorka byla fakt do šroubku rozebraná. A jelikož bylo vše bez problémů, dnes jsem vyrazil znova a už ostřeji :) TA motorka JE zvíře!!! Do těch 4500 ot/min jě to taková klidná, poslušná kočička. Ale co se děje pak, zvláště nad 6000, to je neuvěřitelný! Najednou jak kdyby zapoměla že váží 260 kg (bez náplní) a s obrovským řevem se dere dopředu a dopředu a dopředu! Jak jsem někde četl... Když začne foukat turbo, je to jako kdyby do tebe zezadu narazil nákladák :-D Ten dotyčný věděl co píše. Jen si teda musí člověk dávat bacha, ty brzdy nejsou k týhle motorce to pravé, tam měli japončíci vymyslet něco lepšího. Takže, první dojmy? super a ještě jednou super! :-)

Motorku bych doporučil pro - pro chlapy, co maj koule :-D

Doplňky na motorce - Žádné, moto bude originál

Právě mi ji dovezli z Anglie. Ještě jsem ji neměl ani nastartovanou, tak o ní zatím nemám co napsat. Jen to že co nejdříve projde renovací a moc se těším až bude vrčet. Takže nářadí do ruky, pak shánět díly co budou potřeba, nechat nalakovat rám a pomalu ji znova ustrojit. Doufám že na jaře 2011 vyrazím :)

13.08.10
Tak mám pomalu dokončenou destrukci. Ještě zítra vyvrtat jeden utržený šroub a můžu vycuknout motor z rámu a tím bude rozborka hotová. Ted mě čeká každý díl vyčistit, opravit, vyleštit nebo nalakovat, tak doufám že ta hromada šrotu v rohu garáže co ted je z motorky bude rychle mizet a v druhém rohu garáže se budou hromadit díly jako nové... :)

25.8.10
Dětský pokojíček je vyklizen a na zimu určen pro XJéčko. V jednom rohu rozložená kabeláž a to bude oříšek, už mi je jasný proč byla moto po připojení baterky mrtvá... V druhém rohu přepravky s dílama a ve třetím rohu už pár hotových dílů které vypadají jako nové. Ted se budu pouštět do turba, zdá se být v pořádku, ale potřebuje vyčistit, je to jen koule bordelu a oleje.. Zatím mi jde práce od ruky tak doufám že mi to vydrží :)

08.10.10
Daří se :) Příští týden budu mít nalakovaný rám, všechno ostatní mimo kapotáží už je v laku. Kapotáže se budou lakovat za 14 dní. Turbíčko je ok, příští týden se pustím do motoru. Sháním brzdiče, brzdové hadičky, tlumiče do zadního odpružení a olejový chladič. Kdyby měl někdo k mání byl bych rád :)

14.10.10
Tak dneska jsem si přivezl rám z lakovny a je to něco parádního!! Můžu jen doporučit práškovou lakovnu ve Staré Pace www.lakovna.com Je ale třeba mít vše porfektně opískovaný. Nastěhoval jsem si do pokojíku už i motor a pustil jsem se do rozborky. Jak bude hotový bude mi zbývat to obrovský puzzle složit

30.10.10
Hlava je dole, ale už týden se snažím sundat válce. Připadne mi jako kdyby už tenkrát znali Patex, nebo Superfix... Hlavně žádný násilí

Je rok 2011 a jezdit se ještě nebude. Motor a vše je zabudované, nová elektrika, všechny díly zrenovované, nebo sehnané na e-bay. Všechno funguje, svítí, bliká, motor běží jak hodinky, turbo taky! Bohužel je v háji volnoběžka startéru. Takže motor ven, rozpůlit, ale to nechám přes zimu někde udělat :(

Po více jak dvouleté pauze (stěhování, oprava domu) se na motorce opět pracuje!!! Motor a hlavně volnoběžka už je plně funkční, už to jen vše poskládat a doufám, že tento rok, 2013 už s ní budu brázdit silnice

2018
Konečnééé!!!
Letos už se budou hltat kilometry po stovkách a stovkách hodin strávených s touhle kráskou v dílně :) Na výsledek se můžete mrknout na fotkách :)

čert129
čert129 napsal 30.07.19 v 17:49 10b.

Krásná práce super stroj

intruderman1
intruderman1 napsal 03.04.18 v 22:47 10b.

Kurňa, kámo seš dobrej... co dobrej, nejlepší. Palec nahoru a jen jezdit.

matejquad
matejquad napsal 09.03.18 v 22:03 10b.

Tak ta je nádherná

tomcruise77
tomcruise77 napsal 09.03.18 v 14:29 10b.

Tak to je pecka. Určitě to bude stát za ty hodiny práce, až se na tebe na srazu nalepí hejno motorkářů, co nebudou chápat a budou čumět s otevřenou hubou. Velký respekt a tak trochu závist. Přeji hodně šťastných kilometrů a užij si to. Hodně lidí také štěstí nemá, aby si pojezdili na čemkoliv, ne to na takovém klenotu. Hold alimenty jsou důležitější než motka. Ale snad se také dočkám.

Leo4361
Leo4361 napsal 01.03.18 v 16:30

Fatmane nebyl čas, stěhování, rekonstrukce baráku, pak stavba dílny... Ale vše je hotové a hlavně dílnička a letos už se bude jezdit. Poslední kousky čekají na zkompletování, pak testace na HV a hurá na silnice!