Jawa 350/634 (1980)

Vlastník jirivfr
Vloženo 25.4.2011
Aktualizováno 27.1.2013

Poslední hezká Jawa, která byla pokrokem v designu. Nádherná nesmrtelná klasika.

První dojmy - Vzhled Zvuk Svezení

Doplňky na motorce - Tak nyní dělám ze srandy na novém víku spojky. Koupil sem za pár korun proražené a pokouším se ho udělat prosklené.

Typická Jawa se všema známejma nedestatkama, ale i přednostma.
Motor traktorového charakteru je spíš vhodnější na poklidný bloumání krajinou, než na sportování, ale i to je čas od času potřeba. Jinak obligátní problémy sou s dobíjením - 6V dynamo, ale kladívka naopak makají bez problému, ani o nich nevim.

Jsem druhý majitel. Koupena bylo od starého pána, který ji zakoupil jako novou! v mototechně. Ve 25 000 přestalo fungovat počítadlo najetých km, já na ní najel cca 10 000km takže najeto má okolo 35 - 40 000km. Na původní výbrus a ložiska prosím. Motor nikdy nebyl půlen. Trošku zvoní a ve válcích je znatelná hrana. Komprese je ale dobrá a starty na jedničku.
Lak je původní včetně chromů. Je vidět, že 31 let se na jejím vzhledu podepsalo, přesto je zachovalá a renovovat nehodlám.

Nyní jsem byl donucen udělat těsnění pod válci, pod hlavami, vzuchový filtr a gumovou manžetu mezi karburátorem a airboxem a vyměnit palivovou hadičku a filtr.
Ještě mě čeká přetěsnění přední vidle. To je otázkou času.

No a pro srandu sem vytvořil větrný štítek z lopaty. Inspirovala mě fotka kterou sem viděl kdysi na webu. Celkový náklady: 89kč za lopatu, zbytek samodomo. Foto kvalitnější dodám.

mauser98
mauser98 napsal 13.06.14 v 23:19

G.digger
G.digger napsal 28.03.12 v 22:18

Moc pěkná. Zlatý se tolik nevidí. Je to klasika! Ale ten štít bych sundal . Jinak super!

billibo
billibo napsal 03.07.11 v 21:26

jirivfr
jirivfr napsal 15.05.11 v 21:02

jsem rád že aspoŇ měkomu se líbí... Teď je celej předek po GO. Od ložisek v krku až po nově nalepený obložení od FERODO. Je to rázem jiná moto...

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 13.05.11 v 14:57

Libova, zvlaste vetrný šítek to je mazec