Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník Sejky1
Vloženo 1.5.2011
Aktualizováno 14.4.2013

Nejede to, hnusný je to jak práce v neděli,pohodlí nulové,ovladatelnost takřka žádná a zvuk vytočené 50tky ...FZ6 fazer?tak to rozhodne ne:)

První dojmy - Svižná... ovladatelná... hravá... moje...

Co Vám budu vyprávět...asi jako pro každýho motorkáře,je ta jeho...jeho motorka pořádná srdcovka...takže i když je tohle zrovna tuctovka,nevyměnil bych ji za žádnou jinou!!
Motorku jsem pořidil hned druhý den po prodeji Er 5
(23.4.2011). Přivezl jsem ji z Olomouce s 10200 km.
Máme za sebou první sezonu a cca 16 000 km z části v Rakousku,Itálii,Německu.

14.4.2013 si ji odvezl nový majitel ..

Seznámení s FZ6:

Po Er-5 je to neuvěřitelně živá,pohodlná a lehce ovladatelná motorka.Polokapota je příjemná změna.

Posez ...
tomu se nédá snad nic vytknout,vzpříméná poloha těla umožňuje i delší trasy.Vyborná ovladatelnost díky poměrně širokým řidítkům.

Motor ...
řekl bych velká přednost této kategorie motorek, do 6 tisíc otáček pohodové cestovní tempo,nad 7 tisíc otáček se probouzí motor z R6tky a dá se jet sportovnější jízda. Výkon bude zřejmě chybět při jízdě ve dvou,jinak bych řekl, že pro české silnice je tahle šestka plně dostačující.6-7 tisíc otáček,rozmezí, kde nečekejte nic jiného než vibrace,motor přestává táhnout a začínají nepříjemné vibrace, ty naštěstí po překonání této hranice mizí.Bohužel je to zrovna to pásmo (které já osobně) při cestování nejvíce využívám.

Spojka...
asi největší bolístka FZ6tky,jde dost ztuha,což se nehodí jak na cestování, tak ani na sportovní jízdu. Bohužel tenhle problém je zřejmě neřešitelný.Další problémem je záběr spojky,zaběr na cca jednom centimetru pohybu páčky,což společne s tuhostí je opravdu nepohodlné a člověka to dosti otráví. Ovšem dá se na to zvyknou/zapomenout.

Kapota/Seriové plexi...
Polokapota dobře ochrání větší část těla a dokonce i ruce. Seriové plexi- všechno co by mělo odklonit nad přilbu, jde přesně na ni,dá se bez problému sehnat vyšší/cestovní.Ale to se mi nelíbííí ;)

a co mně docela užírá..tuhle motorku má každej bulik :)

Pár neslmyslů pro zpříjemnění jízdy:
Padáky Rutan
Ukazatel kvaltů Gipro
Vyhřívané rukojeti Oxford
Reflexni proužky
Tankpad
Boční kufry Givi V35

Rakousko-Malta Hochalmstrasse, aneb jeden z mnoha prusmyků

context
context napsal 12.03.14 v 17:34 10b.

také pěkná motorka a do Alp se taky chystám sice do Rakouských, ale to je jedno,
a pořídil jsi krásny foto, ať slouží a přeji hodně km bez nehod.

OlafCZ
OlafCZ napsal 28.05.13 v 00:22 10b.

Krasne shrnutej Fazer, navic krasnej Fazer, 10b

rybíz5
rybíz5 napsal 11.12.11 v 22:39

Pěkná mašina a koukám že s policajtama se taky nemažeš

Robinsson
Robinsson napsal 09.10.11 v 13:59

Pekna motka a super fotka s tou krávou pobavila

18yamaha18
18yamaha18 napsal 03.10.11 v 17:23

Nádhernááá mašinka, pekné fotky, všetko Prajem všetko dobre, veľa šťastných kilometrov, krásne počasie a veľa benzíínu