renocar_zari

Suzuki XF 650 Freewind (1999)

Vlastník DaveV
Vloženo 23.12.2011
Aktualizováno 26.8.2012

23.12.2011 jsem ji koupil. Super! Zatím si můžu jen vychvalovat, všechno skvěle šlape!!

Zatím jsem na ní jel asi 200m, takže žádné závěry z toho nebudou. Co jsem si tak všiml, tak mě potěšilo manuální vypínání světel. To se shodí třeba při startování. Také světelný klakson není k zahození. To bude asi tak vše. Nedivte se, že jsem zatím stihl prozkoumat jen řídítka.. :D

Tak řekl bych, že už ji znám podstatně líp. Přidal jsem na ni ještě padací rámy. Skvělá věc! Člověk si ale musí zvyknout na větší vibrace kolem 4 tis. otáček. Je to jednoválec, takže se s tím ale musí počítat. Jinak vibrace jsem čekal podstatně větší, není to vůbec hrozný. Ovladatelnost je dobrá, tlumiče jsou tak akorát. Při jízdě se spolujezdcem je ale potřeba přitvrdit zadní pružinu. Jezdili jsme 2 na měkčí a zadek hodně klesne.
Zatím jsem plně spokojen. Spotřeba je taky celkem slušná na to, že je to karbec.. Pohybuje se kolem 4 - 5 l/100km. Samozřejmě se dá jet i za víc. Krouťák má největší při 5500 ot/min., takže pokud to člověk drží kolem těchto otáček, letí jak střela :) Krouťák je myslím kolem 55 Nm.

Žádná závada mě zatím nepotkala. Pouze blbnul spínač brzdového světla na přední brzdu. Vyřešil jsem to pořádným promazáním kontaktů a jede.

istonbike
istonbike napsal 01.01.12 v 20:11

Pěkně sis nadělil pod stromeček...Volný Vítr je super jednobuch ideální na pohodové ježdění dávám 10b s přáním krátké zimy a jen super kilometrů v sedle i stupačkách do sezóny 2012

honza511
honza511 napsal 01.01.12 v 19:33

přeji hodně km v nové sezoně.vypadá moc pěkně.tak jen kolama na zemi užívej si jí dosytosti

DaveV
DaveV napsal 01.01.12 v 12:17

Zdarec, jo koupil jsem ji uzavřenou. Ono to budeš mět trocha problém. Buď dáš nějakou obálku a napíšou ti do TP 25Kw :D, nebo ji budeš muset dát uzavřít. Cena se pohybuje od 7tis a po 20tis. Já se na to ptal a na Freewinda je to okolo 8tis. Vyměněj ti tak jehly a šoupátka v karbcu. Nechápu proč je to tak drahý... :D
Jestli něco budeš potřebovat, klidně se ptej!! :D

-Luke-
-Luke- napsal 28.12.11 v 22:37

zdarec, taky mě je 17 let ale jelikož má moje Freewind 35 KW nemůžu na ni jezdit.koupil jsem ji v září ale nic moc o ní nevím.
Jak to máš ty ? máš ji sníženou na 25 kw ?

Prosím, potřebuju nějaký info
Dík moc

DaveV
DaveV napsal 25.12.11 v 16:19

Díky! ;) Jestli už budu mít papíry hotový, tak na zahajovačku rád přijedu. Dneska jsem byl zase v garáži.. :D Je to utrpení čekat..

Dzgofmann: Díky, určitě s na fórum přidám. Už jsem si tam něco načetl před koupí. :) Kdyby něco, určitě se rád ozvu a nechám si poradit. ;)