Peugeot Satelis 400 (2007)

Vlastník tomasvet
Vloženo 7.5.2012
Aktualizováno 7.4.2014

"Parník" na delší cesty a s trochou šikovnosti a cviku i do města.

První dojmy - Je to už přece jen kus mašiny. Ergonomie, posaz za 1. Pozor ale na váhu zejména při pomalém pojíždění a manipulaci (po rozjezdu zmizí).

Dovezl jsem si "Pažouta" v r. 2010 z IT. Je to r.v. 2007 a měl najeto a tehdy měl najeto cca 12000 km. Předtím jsem měl Piaggio X9 180 Amalfi. První co mě trochu zklamalo po přesednutí z X9 na Satelise byl motor. Očekával jsem o dost větší dynamiku. Problém jak se ukazuje není ani tak v motoru jako v naladění variátoru. Orig. variátor drží ve městě motor v hodně nízkých otáčkách a motor pak netáhne a jde pomalu do otáček. Vyměnil jsem ho Malossi Multivar 2000 a problém je vyřešen. Není to sice levná záležitost (na E-shopu Malossi to vyjde cca 200 EUR), ale vřele doporučuji.
Taky jsem přezul gumy. Z Michelin Gold Standard na Pirelli Diablo a zatím jsem i s touto změnou velmi spokojen. Skútr drží lépe stopu a je jistější v zatáčkách. Možná tomu prospělo i to, že jsem přitvrdil odpružení na zadním kole. Tady ale soudruzi" z Francie udělali trochu chybu. Tuhost pružiny na straně výfuku dost obtížně nastavuje (stejný problém je prý i u Geopolisu). Jinak Satelise můžu dooručit. Původně jsem teda sháněl Yamahu Majesty, ale dnes bych asi neměnil. Už jen třeba kvůli ceně náhradních dílů.
Teď je "Pažout" na prodej. Fakt dlouho jsem přemýšlel, jestli ho mám po tom co jsem do něj vložil (nový gumy, variátor s pod..) prodat. Nakonec touha vrátit se na "klasickou" motorku vyhrála nad "zdravým rozumem".
A ještě jeden postřeh - už pár let se o motorky zajímám a když se dívám do "konkurenčních" inzerátů, tak mi nejde do hlavy jedna věc. Jak někdo může prodávat třeba zrovna Satelise 400 za nějakých 55.000 kč a tvrdit o něm, jak je ta mašina super a v bezvadným stavu a pomalu bez škrábance a to i po X letech provozu ve městě. Když se podívám na Italský nebo Německý servery s ojetinama, tak se takový skútr prodává někde od 2.200EUR (což je při dnešním kuzru cca 60.000Kč). K tomu doprava do ČR, vystavení CZ TP, aspoň základní servis. Fakt mi to nějak nehraje...