Kawasaki ZX-6R Ninja (1999)

Vlastník Morris.82
Vloženo 18.5.2012
Aktualizováno 2.4.2022

Motorka na honění po okruhu

První dojmy - Tak se mi to ježdění po okruhu, tak zalíbilo, že jsem se rozhod, že už nebudu tejrat Raptora a pořídím si nějakej stroj jen na blbnutí. Finanční možnosti byly a jsou pořád hodně omezeny a nechtěl jsem na to moje občasny projetí nic moc drahýho. Naskytla se mi možnost koupit bouranou ZX-6R, která už na okruhu jezdila.

Tak se mi to ježdění po okruhu, tak zalíbilo, že jsem se rozhod, že už nebudu tejrat Raptora a pořídím si nějakej stroj jen na blbnutí. Finanční možnosti byly a jsou pořád hodně omezeny a nechtěl jsem na to moje občasny projetí nic moc drahýho. Naskytla se mi možnost koupit bouranou ZX-6R, která už na okruhu jezdila. Takže aspoň nějakej malej základ už byl. Konkrétně boční laminátové kapoty, karbonovej blatníček, progresivní pružiny do přední vidlice, racingové přední kotouče Spiegler, pancéřované brzdové hadice a zadní centrální tlumič Wilbers. Akorát, že Ninja měla hnutej rám v krku..klasika.. Do rovnání se mi moc nechtělo, tak jsem nakonec sehnal stejnou motorku se špatným motorem. Takže jsem přehodil motor a výše jmenované komponenty a přidal ještě několik drobných úprav. Zkrátil jsem podsedadlový rám, namontoval laminátovou zadní kapotu (asi z GSXR), zavařil otvor pro světlo v přední kapotě. Dal jsem tam větší chladič z Ninji 900 a ventilátor se spíná buď automaticky nebo ručně. Aby se Ninjici líp dejchalo, dostala vysoce propustný vzduch.filtr DNA. Oddělal jsem nepotřebny věci a postupně budou přibývat snad další, až zase zjistím, co tam nepotřebuju Zmenšil jsem také poloměr zatáčení na dorazech. Pro začátek jsem nazul Dunlopky Sportmax GP. Na přesné měření rychlosti a hlavně časů, mám PDA od Aceru, GPS a program Racechrono. Je to super věcička, co nestojí moc peněz. Ještě musím vymyslet, kam to PDA na motorce umístím, protože moc prostoru tam není..asi budu muset odpárat rychloměr z budíků.. ještě namontuju tlumič řízení, stříknu kapoty a pro začátek by to asi stačilo Teď už se chci jen vozit, nepadat a snižovat časy
PS: motorka ještě není hotová, ale už snad brzy bude..

DonyR1
DonyR1 napsal 07.06.12 v 23:41

Tomu řikám správná štípačka tak v Mejtě

poli651
poli651 napsal 18.05.12 v 23:07

Taky jsi se s ní asi pěkně nadřel. Ale ty časy na okruhu budou stát určitě za to

DemolitionDave
DemolitionDave napsal 18.05.12 v 09:44

Když se chce, všechno de ..super