Kawasaki ZX-6R Ninja (2004)

Vlastník JouneSs
Vloženo 26.9.2012
Aktualizováno 4.4.2020

Krásná, rychlá, bez jediné poruchy, na vyjížďky s ní vzpomínám rád. Ale po nehodě prodaná.

Honda CBR 600RR: Protože jsem měl papíry pouze A18 a musel jsem motorku seškrtit na 25kw a u Hondy by to vyšlo na 8tis a u kawy na 4 tisíce. Nebyl to hlavní důvod už tehdá jsem by rozhodnutý pro krásnou kawu ale toto mě v rozhodování trochu posunulo a vím že nelituji

První dojmy - Když sem po 10ti hodinové cestě vystoupil z auta a viděl motorku tk sem jenom stál s otevřenou pusou. Byla obrovská s mohutnou nádrží, širokým zadním kolem a ten nádherný zvuk po nastartování a protůrování. Samozřejmě dneska už to vidím jinak ale tenkrát když sem jezdil pouze na pionýru tk mi to úplně vyrazilo dech. A i přes přemlouvání všech lidí v mém okolí, ať ji nekupuji, že se na tom zabiju atd, jsem věděl že už nechci jinou.

Doplňky na motorce - Výfuk Leo Vince Titaniu ( nehomologovaný bez tlumící vložky takže krásný zvuk)
Ukazatel zařazené rychlosti Gipro
Nastavitelný tlumič řízeni sprint
Kouřové plexi
Nové gripy Kawasaki Ninja

V garáži mi zaparkovala dnes v noci (25.9. 2012), takže zkušenosti zatím žádné...ale starý fichtl co vedle ni stojí vypadá o proti ní jako hračka pro děti do mateřské školy. Ano je to celkem skok z 50ccm na 636 ale věřím že zvládnout se dá všechno. Byla to láska na první pohled, i ta 10ti hodinová cesta přes celou republiku stala za to. Bylo vidět, že je to mazel a po nastartování a poslechu úžasného zvuku co se line z laďáku od Leo Vince, jsem měl husí kůži po celém těle.

Fotky i víc zkušeností dopíšu později.

Tak dnes je to přesně na den (25.9 2013) co jsem motorku koupil. A nemůžu na napsat nic špatného. Krásně jsme se spolu sžili, je hodná poslušná, z gum mizí poser proužky a já už se na ni cítím bezpečněji ale pořád s obrovským respektem. Za ten rok s ní nebyl ani jeden problém, startuje na první namáčknutí startéru, a krom špatné baterky a klasické údržby sem vrážel peníze jenom do benzínu. Nenajeli jsme toho spolu moc skoro přesně 2000 km tak doufám, že se na příští sezónu polepšíme. A když to zhodnotím po tom uplynulém roce, tak jsem rád, že jsem si ji nechal na tu chvilku seškrtit, na naučení je to super, ale dneska už mi tam ten výkon chybí. Vždycky mám plyn otočený až po škrtící zarážku a čekám až aspoň trochu vylezou otáčky motoru nahoru. Proto přes zimu, po roce ježdění, nechám škrtící sadu demontovat a na jaře vyjedu konečně se všema koníkama co ta motorka má a pořádně je proženu.

Bohužel pro mě letošní sezóna končí protože mi končí i koncem září pojistka a já ji chci na zimu zrušit, takže nesu značku do depozitu. Dělám to protože na jaře si chci zřídit novou pojistku, která bude pro mě cenově rozumnější. Teď jsem měl pojistku sjednanou u GENERALI a vyšla mě přes 3 tisíce na rok. Na jaře si chci sjednat pojistku u nějaké levnější pojišťovny a hlavně chci sezónní pojistku, jelikož mi přijde platit za zimní období zbytečné když motorka jenom stojí v garáži.

Přes zimu jsou naplánovány :
- CNC páčky
-pancéřové brzdové hadice
-krovka (kryt sedla spolujezdce)
-nový tankad + decentní polepy (reklamní sponzoři atd)
-závažíčka do řidítek ZXR
-12V zásuvka

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 26.03.15 v 06:42 10b.

Kráska! Moc hezké fotky!

Lubos92
Lubos92 napsal 21.05.14 v 14:26

Pěkná .

rybíz5
rybíz5 napsal 15.05.14 v 17:57

Krásná Kawička,moc pěkný fotky.Tééda

lukasg
lukasg napsal 13.09.13 v 20:01 10b.

TC-Def
TC-Def napsal 23.04.13 v 16:40 10b.

Moc pěkná, ale já bych si jí asi nekoupil svezl jsem se na tom a moc to nejede..ale z dachla je to brutální přeskok