Aprilia Pegaso 650 (1997)

Vlastník Fvčelař
Vloženo 29.12.2012
Aktualizováno 16.5.2014

Endurko do lehkého terénu a na kratší projížďky. Ještě stará klasika, karburátorová verze.

Motorka koupena od RVmoto - Slušný krám, slušná nabídka, spolehlivý servis s velmi ochotný pan Mundil! :-)

První dojmy - Velmi lehce ovladatelný stroj, krásná, široká a pohodlná řídítka. Slabá zadní brzda a trochu žíznivější, 5-6litrů na 100. S turistickým plexi vcelku dobrá ochrana proti větru a dešti. Při jízdě po dálnici nebo i silnicích I.třídy by to chtělo delší pátý rychlostní stupeň.

Doplňky na motorce - Turistické plexi.

Dobrá motorka pro nezkušeného nebo začínajícího motorkáře. Poměr ceny a kusu motorky je u Italů vždy nejlepší. Trochu horší je to s dostupností náhradních dílů a něco nevydrží tolik co třeba u Japonských motorek. Jednoválcový motor má své PLUS, ale i MÍNUS. Na rozumné cestování stačí. Myslím tedy v jednom. Ve dvou už je toho na něj moc...

Woky
Woky napsal 25.10.13 v 15:33 10b.

Moc pěkný čtení, Jinak taky jsem mněl pegynu. A zřejmně se kní budu vracet . Jo a máš to za 1O Bodů

hruso25
hruso25 napsal 29.12.12 v 18:38

Krásne Pegaso,ako s katalogu. Sem tam sa nájdu ešte veľmi zachovalé a zánovné kúsky.
Mladým dlho nevydrží,kvôli malému výkonu,ale rozvážnejším (starším) čo jazdia len okolo komína, plne stačí,až na to že je to vochlasta.

Milan1963
Milan1963 napsal 29.12.12 v 17:01 10b.

Pěkné, zachovalé Pegaso. Kdysi jsem o něm taky uvažoval, nakonec vyhrál jiný jednoválec Rotax. Jen si mylím, že je vhodný nejen pro začínající, ale pro každého motorkáře. I pro dva, já jezdil ve dvou na Jawě 250 po Evropě a tak 650 je podle mně o dost výkonější.