Honda Wave 110i (2012)

Aktualizováno 8.10.2019

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 5 záznamů

ChipGS napsal 08.09.17 v 12:36

Jinak má můj stroječek 18 tis a stále šlape bez problémů, zdá se že téměř denní provoz má pro něj blahodárný vliv davam stooktanovy benzin a zda se ze funguje lip, motor je klidnejsi a jde lepe do otacek

ChipGS napsal 08.09.17 v 12:05

Je to bordel:

Definice „automatická převodovka u motocyklů“

Žádost:
„Nepodařilo se mi najít žádné oficiální stanovisko MD (ani Zákon nebo vyhlášku) k problematice motocyklů s lidově tzv. poloautomatickou převodovkou. Nepodařilo se mi nalézt platnou legislativní definici automatické převodovky. Existují motocykly bez spojkové páčky s automatickou spojkou, není ale zjevné, zda se jedná dle zákona o motocykly s automatickou převodovkou. Prosím o objasnění dané problematiky.“.

Odpověď:
Ministerstvo dopravy žadatele nejprve upozornilo na skutečnost, že jeho podání týkající se vysvětlení definice „automatická převodovka u motocyklů“, bylo vyhodnoceno jako dotaz, který nespadá pod režim InfZ, jelikož tento zákon se nevztahuje na výklad právních norem, posuzování souladu právních norem s praxí, sdělování postupů týkajících se konkrétních životních situací, vytváření nových informací.
Nicméně vzhledem k tomu, že se k prvotním dotazům nad rámec InfZ snaží naše ministerstvo přistupovat vstřícně, poskytuje žadateli vysvětlení připravené věcně příslušným odborem provozu silničních vozidel ministerstva.
Z technického hlediska je obecně definovaná automatická převodovka jako systém, který při jízdě samočinně mění převodové stupně (převodový poměr) bez zásahu řidiče. Podle tohoto stanoviska je v technickém popisu Osvědčení o registraci uváděn typ převodovky automatická ve zkratce AUT. Zákon č. 361/2000 Sb. v § 90 stanovuje definici automatické převodovky pro řidičské oprávnění odlišně. Podle tohoto zákona se vozidlem vybaveným automatickou převodovkou se rozumí vozidlo, ve kterém není pedál spojky, popřípadě u vozidel, k jejichž řízení opravňuje řidičské oprávnění pro skupinu A1, A2 nebo A, ruční páka spojky.
Z výše uvedeného plyne, že motocykl nevybavený ruční pákou spojky, ale samočinně nemění převodové stupně, bude mít v Osvědčení o registraci uváděn typ převodovky manuální ve zkratce MAN. Přesto se z hlediska řidičského oprávnění (podle zákon č. 361/2000 Sb.) na takový motocykl nahlíží jako na vozidlo s automatickou převodovkou.
Informace byla poskytnuta 14. 6. 2017

mildanek72
mildanek72 napsal 13.02.17 v 10:43 10b.

Naprostý souhlas no COMMENT.SUPER! ,

ChipGS napsal 11.03.13 v 15:07

Keto: "Vozidlem vybaveným automatickou převodovkou se rozumí vozidlo, ve kterém není pedál spojky, popřípadě u vozidel, k jejichž řízení opravňuje řidičské oprávnění pro skupinu A1, A2 nebo A, ruční páka spojky."

někdo napsal prostě blbě a tento zákon platí, takže je to AUT.

je zvlastni, ze nekdo koupil v praze a ma v TP AUT a nekdo v brne a ma v TP MAN

tady je forum: http://www.motorkar...=7091895#goto7091895

a pak jeste tady:

keto
keto napsal 11.03.13 v 14:53 10b.

Gratuluji ke koupi taky se divím,že tento systém není u nás víc rozšířený mě se osobně líbí víc než variator.Teď nevím jestli jde podle nového na tom jezdit s "B" skupinou,kdyby jo,tak bych do toho i šel a mohl by na tom jezdit i zbytek rodiny hodně pohodových km