Honda FJS 600 Silver Wing (2004)

Vlastník -MP-
Vloženo 12.7.2013
Aktualizováno 15.9.2016

Koupena jako náhrada za Burgmana 400 / 2001 .

První dojmy - Chtěl jsem zase maxíka . Ale kam jít z Burgmana 400 ... aby to byl krok vpřed tak moc na výběr nebylo . Takže po Yamaze Majesty , Burgmanu od pana Suzukiho jsem zvolil tento kousek od pana Hondy . První dojmy byli že to jede víc než jsem čekal , chlastá víc než jsem čekal , a pohodlnější taky víc než jsem čekal .

Motorku bych doporučil pro - Hodí se jak na ježdění po městě na nákupy , já s ním jezdím na tréninky . Na každodenní dojíždění do práce . Na odpolední vyjížďku po okolí . Na víkendovej vejlet na Slovensko . Na několkadenní výlet po Evropě . A to při maximálním pohodlí , velkých úložných prostorech , a hlavně když zaprší , tak nohy v suchu ...

Doplňky na motorce - Vyhřívaný hefty . Deflektor a úprava plexi . Držák navi garmin . Výstražný blinkry . Top case a boční kufry Kapa .

Je to osm týdnů co jsem Winga dovezl domů . A přesto že jsem po tom co jsem prodal Burgmana , vůbec o Silver Wingovi neuvažoval a ani mě nenapadlo že bych ho chtěl , jsem maximálně spokojenej . Když jsem ho viděl poprvé bylo jasný že ho tam nemůžu nechat někomu jinýmu . Prostě jasná a doložená historie , a již od prvního pohledu bylo vidět že o pravdivosti stavu 27 000 km není nutno pochybovat . Bejvalej majitel si ho vymazlil turistickým plexi Kapa , top case Kapa 48 l , a padáky . Ty padáky se mi moc nelíbili a první co jsem chtěl udělat byla demontáž . Než jsem se k tomu odhodlal tak mě někteří přesvědčovali že je mám nechat . Ty tam zůstali a už i zůstanou . Vysoké plexi se neosvědčilo . Nerad čumím přes plexi , navíc to dělalo takový turbulence že mi foukalo neustále zezadu na krk . Na řadu přišli plastové kloubky od MRA a flexka . Plexi jsem snížil o dobrých 15 cm a z uříznutého vršku a kloubků MRA vytvořil deflektor . Teď nekoukám přes plexi a deflektor zvedá proudící vzduch nad hlavu , takže můžu jezdit i s otevřenou vyklápěčkou . Oproti původnímu plexi nesrovnatelnej komfort . Dalším doplňkem je držák navigace ( pomocí rámečku RAM od Garmina ) na plast řidítek . Využil jsem šrouby co jsou na tomto plastu . Napájení jsem protáhl z kastlíku od zásuvky , pod plasty řidítek a vylézá u prvého řidítka u nádržky s brzdovkou . Při potřebě napájet Garmina jen povytáhnu a zapojím . Nikde tak nic neplandá . Po odpojení zasunu do řidítek a kouká jen kousek s konektorem . Docela mě chyběli výstražný blinkry , který jsem dodělával už i na Burgmanovi . Udělal jsem je tak abych měl tlačítko na palec levé ruky . Posledním a největším vylepšením je zvětšení zavadlového prostoru na 195 litrů . K prostoru pod sedlem a 48 litrovému top case přibyli dva boční kufry Kapa po 44 litrech . Držáky na kufry nikdo na SW nevyrábí ( givi dokázali vymyslet pouze na pravou stranu . Na levou jim došla fantazie ) , takže jsem se do toho pustil sám . Využil jsem úchytných bodů použitých na padací rámy . Celková šířka se zvětšila na bezmála 140 cm . Na projíždění mezi autama v zácpě tak můžu zapomenout , ale zbalit si tam věci na tejdení vejlet pro sebe , včetně polštářku , trojich bot , konzerv , vařiče a ještě místo zbývá ... k nezaplacení Na spotřebu to nějakej výraznej vliv nemá . Na jízdních vlastnostech to znát je , přece jen bez kufrů si v zatáčkách dovolím víc .
Spotřebu mám po cca ujetých 8 000 km nějakých 4,83 . Dá se jezdit i za 4,5 , ale taky 5,5 ( to bylo s kuframa , naloženej , v Polsku po dálnici ) .
Po rychlé a svižné jízdě po D1 z Vysočiny na Brno , Bratislavu a dál až k Banské Štiavnici , s bočníma kuframa spotřeba přes 6 litrů .
Po odchodu léta a prvních chladných ránech jsem nainstaloval vyhřívaný hefty .

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 04.01.17 v 14:59

prodam servis manual na fjs 600 cena 300kc tel 739029262

Krtek.Sileny
Krtek.Sileny napsal 04.01.17 v 14:58 10b.

prodam manual na fjs 600 cena 300kc tel 739029262

cupid10
cupid10 napsal 25.06.16 v 18:26 10b.

Teda nádherný kousek fakt smekám a hlavně ty tvé vylepšení to nemá chybu asi tě budu později kontaktovat s prosbou o radu a tip, jestli tedy můžu? postupem času bych si chtěl svoji Jasněnku taky ještě malinko vylepšit a když vidít tvojí krásku tak nějak to podobně naplňuje mé sny a představy

Sieg
Sieg napsal 12.01.16 v 22:40

To se s tím musí ale cestovat.

Sieg
Sieg napsal 12.01.16 v 17:36 10b.

To se s tím musí ale cestovat.