Kawasaki ZX-6R Ninja (2008)

Vlastník M.A.R.W.
Vloženo 24.8.2013
Aktualizováno 15.3.2015

Motorka se srdcem závodníka...

První dojmy - Když jsem na ní poprvé jel, měl jsem trochu obavu z výkonu. V nízkých otáčkách se ale nic moc neděje, až nad 8 000ot. teprve začíná zábava. Co mě ale hned potěšilo byly brzdy. Taky na sportovní posez jsem si po Fazerovi musel nějakou dobu zvykat.

Doplňky na motorce - MRA racing plexi, K&N filtr, kryt sedla spolujezce, doplňky titax, pancéřové hadice PP tuning, nerezový držák SPZ

Po Fazerovi jsem chtěl něco silnějšího. Dlouhou dobu jsem měl v plánu VFR 800, ale nakonec jsem se rozhodl, že oželím cestování a koupím něco sportovnějšího. Nechtěl jsem hned litrový SS, tak jsem se rozhodl pro další šesku. O ninje už jsem několikrát uvažoval a když jsem viděl inzerát s Ninjou 2008 v super stavu, musel jsem ji mít :).
Zatím na ní mám najeto kolem 3000km. Motorka je celkově hodně sportovní, má docela dost tvrdé sedlo i odpružení, takže cestování není nejpohodlnější, ale dá se. Pro spolujezdce je to ještě horší. Přirozené prostředí pro tuhle motorku jsou zatáčkovité silnice s kvalitním povrchem nebo závodní okruh. Oproti konkurenci chybí tlumič řízení, který by se na takovouhle motorku docela hodil. I s originálním výfukem má pěkný zvuk, časem bych ale rád pořídil Akrapoviče.
Ninja je hbitá, obratná a největší zábava je s ní v zatáčkách. Docela mě překvapila spotřeba, která byla i pod 6l/100km při normální jízdě. Na cestování ale prakticky není a se spolujezdcem taky asi není moc počítáno. Úložný prostor téměř žádný, jediné co se pod sedadlo spolujezdce vleze je sada nářadí.
Českým silnicím nevěřím, proto doufám, že v brzké době s Ninjou zavítám na okruh, kde bude jako doma.

Thunder
Thunder napsal 15.03.15 v 21:31 10b.

pěkná kawa

Wejcee
Wejcee napsal 17.01.15 v 13:47

Peková!!

JOHANP
JOHANP napsal 22.03.14 v 19:59 10b.

sycz4k
sycz4k napsal 12.09.13 v 14:54

..krásná Kawa! ..někdy se mi po ní i zasteskne

ZZilvi
ZZilvi napsal 24.08.13 v 23:28 10b.

Krasavice