Kawasaki ZX-6R Ninja (2002)

Vlastník miligen
Vloženo 3.9.2013
Aktualizováno 3.9.2013

Krásná, v té době neokoukaná motorka

Motorka koupena od borec co opravoval dovezené motorky - Celkem bez problému, chvíli jsem čekal na technický průkaz

První dojmy - Po prvním svezení mne šíleně bolelo celé tělo :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro pokročilešího jezdce co má rád sportovní jízdu

Doplňky na motorce - Výfuk od LeoVince

Jako tenager jsem měl Kawasaki GPZ 305 Belt drive. Pak jsem na několik let motorku neměl. Potom jsem se rozhodl pořídit opět silnější motocykl. Měl jsem vybranou Suzuki SV 650 z Itálie. Známý mi nabídl zapůjčení Kawasaki ZX 6 R 636 na víkend. Celý víkend jsem se na ní toulal Moravou a byl jsem z motorky neskutečně unavený, ale nadšený.
Po dohodě s manželkou jsem nakonec zrušil objednávku Suzuki a vzal Kawu. Vždy když jsem šel k motorce, zmocňoval se mne zvláštní pocit vzrušení, motorka měla neskutečné charisma. Bohužel jsem v té době (2004-2005) neměl parťáka na vyjížďky, tak jsem jezdil "kolem komína" sám.
Pořídil jsem magnetický tank vak na nezbytné věci, jelikož po sedlem nebyl prostor skoro na nic, a vyrážel na Šumavu a Žďárské vrchy .
Motocykl rozhodně nebyl na nějaké dálkové cestování a ani jsem to od něj nevyžadoval. Nicméně si myslím, že se na něm dá, bez většího přemáhání, urazit trasa kolem 400 Km denně. Je to o zvyku.
Spotřeba se pohybovala mezi 6-7 litry benzínu, vše se odvíjelo od toho jak jsem za to tahal a že se nechala ráda vytáčet. Jednou jsem měl tachometrovou maximálku na D1 skoro 280 Km/h
Během mého užívání jsem nezaznamenal jediný problém. Dokonce jednu zimu stála v kulně, kde byla ukrutná zima a na jaře chytla na první pokus. Trochu jsem se potýkal s vlněním v zatáčkách, což přisuzuji špatně zvolenému pneu a stavu našich vozovek
Po dvou letech provozu se mi naskytla příležitost pracovat v zahraničí a moto jsem prodal a pořídil BMW R 1200 GS.
Na Kawu velice rád vzpomínám a byla to zcela jistě srdcová záležitost. Motorka byla prodána do Prahy.