Kawasaki EN 500 (1998)

Vlastník WEN52
Vloženo 4.9.2013
Aktualizováno 12.6.2016

Chtěl jsem koupit si koupit motorku,tak kolem 500ccm, nejradši chopper.Mé představě nejvíc odpovídala tahle motorka.I když to není čistý chopper.

Yamaha XV 535 Virago: Kawasaki se mi líbila víc.

První dojmy - Kawa mi na první posez hned padla do ruky,sedlo,řidítka,umístěn í ovládacích prvků přesně tam, kde mi to vyhovuje.Jízda vcelku pohodlná, výkon motoru pro mne dostačující. Po 40 letech jsem znovu začínal.

Motorku bych doporučil pro - Tento model bych doporučil pro začátek ježdění na větších moto.Hlavně pro klidnější osoby.

Doplňky na motorce - Při koupi byly na motorce jen padáky.Jako první jsem dopředu připevnil rolku, na povinnou výbavu apod.Potom jsem na řidítka umístil malou brašničku.Občas něco vyfotím,tady mám foťák po ruce.Zatím jako poslední jsem namontoval boční brašny a nosič.Koupil jsem velké, aby se vešly musel jsem přemístit blinkry.
Přes zimu jsem nezahálel,vyrobil a namontoval: hrazdičku pro malou přední brašnu,nerezový kryt spínací skřínky,vysouvací a odnímací žerď vlajky,upravil přední blatník a koupil kufr.Hodinky jsem dostal k narozeninám.

I letošní zimu jsem se věnoval motorce. Kromě nových pneu,nové řetězové sady, výměny oleje apod. jsem namontoval fanfáry a mřížku chladiče.

Jako další jsem letos namontoval plexi, USB zásuvku,držáky a zapojil jsem varovná světla (všechny 4 blinkry). j

Při vyběru motorky jsem bral v úvahu,že po čtyřiceti letech, kdy jsem se svezl pouze občas na půjčených strojích Jawa, bych si měl koupit spíš něco menšího,lehčího,ovladanějšího a tahle motorka tomu celkem odpovídá.Nemám moc zkušeností jinými motocykly,ale takže těžko mohu srovnávat,ale mě svými vlastnostmi docela vyhovuje.Při jízdě neposkakuje,drží stopu,akcelerace na předjetí většiny aut stačí.Sezení mi při mé výšce 176 cm vyhovuje. První trasu jsem bez zastávky jsem ujel cca 120 km po okreskách v pohodě a to bez tréninku.Takže pohodlí.
Hned po koupi jsem vyměnil olej,jinak žádné větší poruchy nebyly,pouze jsem musel vyměnit uvnitř zrezivělý zadní blinkr,kdysi do něj natekla voda.K zámku v řidítkách jsem nedostal klíče,tak jsem starý odvrtal,a koupil nový.Na 15 let stáří to jde.

Kron
Kron napsal 23.04.19 v 22:47 10b.

šéfíček
šéfíček napsal 10.06.16 v 08:40 10b.

Velmi pěkný a udržovaný stroj ! Znám v této kubatuře jen "silničku-naháče", ale ta Tvoje, prostě paráda!

Marvan13
Marvan13 napsal 09.06.16 v 19:31 10b.

Znám supr udržovaná a jezdí jako dábel.

Six52
Six52 napsal 09.06.16 v 06:34 10b.

Je to vymazlená motorka, ať slouží ke vší spokojenosti a radosti.

Ruda53
Ruda53 napsal 08.06.16 v 13:34 10b.

Chválím suprovou mašinu tak i super šoféra.