renocar_zari

Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník Jankulovski
Vloženo 11.3.2014
Aktualizováno 5.9.2018

Krásné cestovní enduro jak pro dlouhé cesty tak pro jízdu v terénu a to i v tom těžším, jen to chce více zkušeností. :)

První dojmy - Moc dojmů zatím nemám, jsem majitelem teprve chvíly. Mám najeto teprve pár kilometrů ale mile mě překvapila. Má opravdu skvělou ovladatelnost a perfektní převodovku.

Doplňky na motorce - Vysoký přední blatní, Horni + boční kufry Al. Zásuvka 12V, Držák mobilu

Motorku jsem měl vysněnou už dlouho dobu. Nejdříve to bohužel vypadalo na její o něco menší sestru Xt 660 R, to hlavně z důvodu financí. Naštěstí por mě se motorka podařila koupit. Jsem moc spokojený s její ovladatelností a výkonem motorky, který je pro mě naprosto dostačující. Motorka má výbornou převodovku. Já osobně mám jen menší problém s dosáhnutím na zem v některých situacích v terénu a to proto že mám výšku jen 178 cm (snad povyrostu) :D . Více o ní dodám v průběhu sezóny až budou najeté řádné kilometry :)

Motorka po ujetí pár tisíc kilometrů?
Letos jsem na ní dojel do Španělska k Atlantiku a motorka naprosto v pořádku. Cesta měla asi 6600 kilometrů a tam se ukázaly její nesporné výhody. Veliké plus patří sedlu kdy i při každodenní jízdě a to 10 hodin v sedle mě zadek nebolel. To samé plus patří celkové ergonomii motorky. Na cestování naprostá paráda. Jedině snad v horských přejezdech začínají chybět trochu koně, o takových 20 koní na víc by určitě neuškodilo, ale to je věc názoru.

Po ujeti zhruba 30000km?
Výborná motorka na dlouhe cestovaní, ale jen v jednom. Pro dva už je vykonu nedostakek. Dalniční přesuny jen z nouze, ale kdo by jezdil po dálnici.. :) Není problém v sedle 600 km za den, sedlo je skvělé a ergonomie motorky taky na 1. Co se týče jízdy v terénu, tak naprostá spokojenost jen vahu prostě nezapře, ovšem i v plné polní projede snad vše co si zamane. Servisní intervaly jsem vždy dodržoval a nikdy nenastal sebemenší problém. Zatím má motorka najeto 60 000 km a neobjevují se žádne závady.

Ujeto 58000..
Po 4 letech a nejákém tom km pořád naprostá spokojenost. Letos se podívala do Gruzie a to ve dvou lidech a plne polní. to už chyběl trošku výkon, ale zase její spolehlivost to vše nahradí. Po návratu má motorka najeto už 86000km a nebylo potřreba krom běžné údržby nic měnit.

Jankulovski
Jankulovski napsal 05.09.18 v 21:17

Dík

Radus88
Radus88 napsal 05.09.18 v 21:13 10b.

Paradni fotky z cest jen tak dal

Dodo_
Dodo_ napsal 08.01.15 v 17:07

Nazdar, ja meriam 176cm a po dvoch mesiacoch som sa ju rozhodol kosťami znížiť o 3cm, veľmi mi to pomohlo, v teréne sa cítim oveľa istejšie, objednal som tieto -35mm

Tak veľa pohodových km prajem!

ziki.xt
ziki.xt napsal 26.04.14 v 09:08

Dobrá volba , výška se časem poddá, vím o čem mluvím (175),tak ať dělá jen radost a to hlavní ať tě vždy doveze v pořádku domů.

Dobe_Black_Tear
Dobe_Black_Tear napsal 26.03.14 v 08:12 10b.

Zdar, mám stejnou mašinu, takže ji musím pouze pochválit . V téhle barvě vypadá nejlépe ze všech co má. Tohle je motorka na pořádná dobrodružství tak přeju hodně km bez nehod. Nebydlím daleko, tak můžem dát přes léto jízdu.
10b