Suzuki GS 500E (2001)

Vlastník spikey
Vloženo 21.5.2006
Aktualizováno 26.7.2021

po lehčím pádu asi v 70km mělo to rozjebaný budíky a zlomený řídítka...takže info pro případné zájemce první věc co se rozbije když to spadne jsou budíky... což je otázka asi 5litrů a docela často se lámou řídítka(nyní už modré duralové) což samozřejmě z

Kawasaki ER 5: modelové řady co jsem vybíral měly vzadu bubnovou brzdu a horší podvozek.

První dojmy - Byla to láska, nejlepší volba pro první rok bez větší zkušenosti s moto, nebo na pozvolný start. Pokud, ale toužíte být rychlejší, vyberte do začátku čtyřválec s agresivnějším posazem ať vás nutí na motorce pracovat a točit. Tohle je hodňous takže pokud nemáte v hlavě přirozeně závodníka, budete brumlat světem.

Motorku bych doporučil pro - je to klišé ale holce bude fakt slušet a nevyleká. Na ryby tátovi dobrý a nebo na první rok aby se kolouch nezrakvil v první serpentině. Aneb já s ní padl třikrát a myslim že je fajn že jsem měl tohle a ne nějakou hromovou palici.

Doplňky na motorce - padáky, street modrý dural řídítka, kapkový blinkry (nebrat nahovno v tom vidíte)

Zkušenosti: Hodně lidí uvažuje o tom které motorce dát přednost...GS nebo ER5? Jak vidíte já se již rozhodl...ale jsou tací kteří srovnávají. Pro ER5 mluví docela dvě věci a to je za A) silnější motor(ale jen o chlup) a vodní chlazení... ovšem je to vždy výhra? seknete sebou a je po chladiči...mnozí jistě budou namítat že když sebou seknete je po více věcech a nejen po chladiči ale jde o princip výdaj navíc... Pro GS zase mluví kotoučová brzda na zadním kole, jelikož Kawa montuje buben... obecně má však Suza lepší podvozek což se projeví v zatáčkovitém terénu. Pokud máte zájem o srovnávací test těhle motorek roku výroby 2001 tak napište přepošlu

Cesty: v létě 2006 jsem cestoval s kamarádem za kempy kolem Trenčína... často jezdím za kámoši na moravu, jinak jsem k vidění u scuků které pořádají kluci z redakce Motohouse

Další info: Do budoucna plánuju malé zásahy. Vyměnit blinkry, pokud najdu někoho kdo to udělá, tak odškrtit. Dále tam chci lepší filtry... no malinko to v ní porochňat... do budoucna chci GSR 600

Reportáž: už vím jakej laďák si budu pořizovat... teda pokud po roce nepřesedlám... nebo po dvou... jukněte semka jsou tam videa fotky parádní masakr http://www.tailgunn...om/index.phpPříjde mi to zvláštní hledal jsem na seznamu i na googlu ale jediné dvě stránky o GS jsou honzus borec a pak nějaký tomyn ovšem tam se nám jen představuje majitel. Zároveň když si zapřemýšlím kolik je v ČR gs tak mi nejde do hlavy že je například forum a databáze na honzusovi tak málo vytěžovaná... stránky ale nejsou špatné jen by to chtělo trochu předělat zlepšit styl databáze víc se věnovat motocyklu např. co má nejraději(řetěz olej destičky) jak se udržuje nebo například rozbor pneumatik... inspiroval bych se tady a udělal podobnou databázi jen o GSech. Já vím jenom kecám kdyby mi dal někdo znalosti nutné k tvorbě webových stránek tak se do toho hned pustím... česká gs komunita je myslím značná a web plnohodnotný a lákajíci k navštívení by si zasloužila

Po třech letech šla z domu a místo nákupu nové krasavice přišel útlum a prachy se rozkutálely.

spikey napsal 19.12.07 v 14:49

Honza 32 stopro určitě...jen se omlouvám tady moc nejsem napiš mi na mail icq nebo i na foun určitě se domluvíme radost z projížďky si nikdy nenechám ujít mějte se lidi smějte se

napsal 21.10.07 v 12:43

Ahoj nechceš se někdy projet!

spikey napsal 23.07.07 v 13:28

jája: chlape tobě je dvacet sedm tvoje budoucnost? bandit kapotou nebo svčko tohle nemá smysl GS je pro začátečníky a holky trápil by ses jestli ti nevadí nebo dokonce líbí dyzajn SVčka tak neváhej tenhle dvouválec to vyhrává na plné čáře je to skvělá motorka pro lidi co mají rádi cesty

spikey napsal 23.07.07 v 13:25

sidocu je to o o tom komu se co líbí mě se prostě líbí přímočarost je to víc chlap to GSo ER5 je na mě prostě moc...trubková to je na škodu má měkčí podvozek a to se nemusí vyplatit

spikey napsal 23.07.07 v 13:23

jízda se spolujezdcem? pokud to máš škrcený sníží se ti maximálka motorka je línější a má větší spotřebu ale jinak to je pohodička spolujezdec si nestěžuje to sedlo je přívětivý vezl jsem už pár lidí a dvakrát absoloval 400km s holkou za krkem. musíš dělat pauzy jinak to nejde ale dá se to prostě přežít