Husaberg FE 390 (2011)

Vlastník WoxmenRX
Vloženo 24.11.2014
Aktualizováno 24.11.2014

Hodná motorka, když se za ní vezme, tak jede. Chtělo by to trochu větší peklo ve špičce ale do lesa není potřeba.

KTM EXC 300 E: důvod neuveden
Husaberg TE 300: důvod neuveden

První dojmy - Je to můj první 4 takt, takže jsem z toho byl dost překvapenej jak to jede v lese a do kopců :) Líbí se mi zpracování a koncepce motoru je znát. Při skocích si chce dát pozor aby jste se ve vzduchu nepřevážily na předek, má to jinde těžiště takže zadek na zadní blatník. Stříkačka je super, za tepla i za studena chytá krásně. :)

S Gasíkem EC 300 jsem byl velmi spokojenej, ale pořád jsem prahnul po EXC 300 E a tak dlouho jsem šmejdil po inzercích, až jsem narazil na tohohle mazlíka. Byl za super cenu, v dobrém stavu a po servise od super, férového pána a tímto mu děkuji za velice férový obchod! Takže jsem do toho skočil a ani jsem nevěděl proč, když jsem byl pořád odpůrce 4 taktů… Teď ale vím, že jsem se mýlil a vím, že na 4T je příjemný svezení. Občas bojuju s trošku vyšší váhou, ale to se dalo čekat… Motor působí traktoroidním průběhem a velkými rázy z motoru při nižších otáčkách na vyšší kvalt stačí jen podřadit, zatáhnout a vše je OK. :) Nechá se pěkně točit i podtáčet a je neskutečnej šplhoun do kopce. Mohl by mít trochu víc výkonu ve špičce (chybí mi přívěra z 2T :( ). Časem bych chtěl pořídit laďák a možná i JDjettigns. Oproti 2T to chce na 4T přemýšlet 1 vteřinu dopředu co chcete udělat jinak to neuděláte, nepřeskočíte, atd. nebo aspoň já to tak mám! :D Ba naopak, když jsem se naučil s tohle rezervou počítat tak je ježdění lepší :) Přeskočit strom, stromeček, díru apod. není problém stačí líznout spojku, vrknout plynem a hned se děje to co chcete. Velkou výhodu vidím v uložení vzduchového filtru, který je pod sedlem hned u otvoru pro tankování z hlediska případného zajetí do hluboké vody. Brzdy Brembo, fungují jak jinak než na 1čku. Spojka Brembo, funguje krásně, trošku těžší chod, odvzdušňovací šroub je pěkně zaprdelenej u víka altíku, takže se spojka hrozně blbě odvzdušňuje, ale dá se! Podvozek příjemný! Přední 4 komory fungují krásně a WP v zadu taky. Ovládá se kupodivu lehce a dá se pěkně vodit a hrát si s ním, když je chuť. :) Spotřeba… To je asi největší + celého 4T! Jezdí snad na výpary nebo nevím… spotřeba je opravdu malá a oproti 2T to je opravdu markantní rozdíl. Za 12Mth co jsem odjezdil jsem tankoval tak asi 5x a to možná přeháním! Jednou za 15Mth se vymění olej + filtr a jede se dál, to jsou celý náklady. Poruchy žádné! Tyhle 70 motory prý byli opravdu držáci tak uvidíme jak svého jména dostojí. :) Dostupnout náhradních dílů od firmy Promoto je dobrá a ceny nejsou podle mě nějak přemrštěný (jak co). Tahle motorka je v terénu jako doma a myslím, že když bych pořídil motárdy tak i na silnici by se neztratila. :) Začal jsem trošku ladit díly, který jsem doladil já v lese a i ty co mi chybí. :) Omotávka na svod, DRC chtánič na svod, ulámaný kontrolky dálkovek a směrovek, zlomený podblatníček na SPZ, nová ložiska a gufera do předního kola, delší spojkovou hadici (plánuju vyvýšení a originál je krátká) CNC páčky, eloxovaný píčovinky jako víčko nádrže, víčko brzdové nádobky, víčko spojkové nádobky, nášlap zadní brzdy, šroub nalévacího otvoru pro olej a víčko olejového filtru, strhal jsem staré polepy, nové gripy, ještě doladím mechanický napínák na rozvoďák a bude to všechno. No, uvidím jak mi to s Husou dlouho vydrží zatím ale nemám v plánu prodávat je to dobrej stroj!

Klarka23
Klarka23 napsal 30.01.15 v 15:24

Pěkný popis a super fotky

Jacob_M800
Jacob_M800 napsal 28.11.14 v 10:54

No já nevim, podle toho, jak ten tvůj traktor furt poletuje na výjezdech vzduchem to musí být ostřejší než 2T

WoxmenRX
WoxmenRX napsal 27.11.14 v 21:22

Já jsem dvácu měl a ta pro mě byla jaksi do lesa bezpředmětná protože už neměla ten správnej dech, byla to 2004 a dost najeto... letošní modely by byli asi jiná liga, proto jdu s obsahem nahoru 4T mi zatím sedí a děkuju kluci

nikod
nikod napsal 27.11.14 v 14:22

hezký foto i popis moto..

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 27.11.14 v 11:32

Pěknej stroj ! A gratuluju k dobré koupi, dnes už to začíná být vyjímka :) Já přecházel zase ze 4T na 2T a shodou okolností 125 TE byl můj první 2T a taky si myslim že líp sem si nemohl vybrat :) Ať dělá radost !