Yamaha XJ 550 (1982)

Vlastník Nukem
Vloženo 8.12.2014
Aktualizováno 8.12.2014

Motorku jsem dostal od strejdy z Německa, přihlásil jsem ji na české doklady a vyrazil na první kilometry.

První dojmy - Motorka se liší ve všech ohledech od mých předchozích, je větší, těžší a je to 4takt. Motorka má velmi pohodlný posez a má velmi zábavný motor. Umí jezdit jako traktor pořád na 6tku ale když ji člověk podřadí a pořádně vytočí motor umí se pěkně rozjet. Jen brzdy by mohly být účinější. Motorka má dost vysoko těžiště a dělá ji trošku problém přejít z jedné zatáčky do druhé, ale není to supersport ale taková stará klasika. Má design který neurazí ani v dnešní době, vypadá trošku jako vyrostlý pionýr mustang :D

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil někomu kdo rád klasiku a nepotřebuje aby motorka jezdila 200km/h. Je to téměř bezúdržbový stroj vzduchem chlazený motor a velmi jednoduchá elektronika.

Doplňky na motorce - Padací rám kolem motoru.

Tuhle motorku bych si osobně nekoupil, ale dostal jsem tak jsem na ní začal jezdit protože je o dost úspornější než mé předchozí motorky. Na motorce jezdím denně do školy a spotřeba je okolo 4,5l. V servisu jsem nechal seřídit karburátory a změřit tlaky ve válcích, všechno bylo v pořádku. Také jsem nechal přeměřit rám, protože motorka byla padlá na levou stranu, rám je v pořádku a po pádu zbyl jen odřený padák koneček výfuku a od řidítek promáčklá nádrž. Motorce jsem obul nové gumy a opravil reznoucí místečka, která sem tam kolem šroubů byla. A teď jak se mi na motoce jezdí. Motor je velmi zábavný, umí jet jako traktor a zároveň pořádně zabrat když ho člověk vytočí. Podvozek je vcelku dobrý, ale při průjezdu zatáčkou na vyšší rychlosti nebo při průjezdu esíček je trošku nejistý. Jediné co by motorka potřebovala jsou silnější brzdy když člověk párkrát zprudka zabrzdí začínají hodně měknout. Motorka je výborná na projetí kolem komína, na delší cestu by byla lepší s plexi, protože při rychlosti okolo 110km/h dost tahá za krk Na jaře bych chtěl motorku prodat někomu kdo ji ocení jako starou klasiku, protože to není můj typ motorky a určitě se najde někdo kdo ji ocení lépe než já.

Pista69
Pista69 napsal 13.08.15 v 02:14 10b.

páči sa mi.. počuj, aké tam máš obuté pneu?

-Ajk--
-Ajk-- napsal 12.05.15 v 06:32

Krásnej stroj, trochu ho polaď dokud jsou na něj díly a pak si ho nech jako druhou motorku na kochačky.

Nukem
Nukem napsal 13.12.14 v 17:02

Díky moc za radu :)

Tuji
Tuji napsal 13.12.14 v 12:16 10b.

Kdyby si ji nechtěl prodávat, doporučil bych vyměnit destičky. U těchto motorek vadnou brzdy hlavně kvůli destičkám a nikdy to nebude na 100%, ale koupit desky od bremba, změní na brždění strašně moc!

p.epanica
p.epanica napsal 08.12.14 v 20:14 10b.

Ať dlouho dobře slouží a dělá jen radost ...