Jawa 50/05 (1990)

Vlastník Bikerr3979
Vloženo 13.2.2015
Aktualizováno 13.2.2015

Těsně po vyučení jsem viděl podomácku vyrobenou minimotorku u kamaráda a řekl jsem tátovi že bych chtěl taky takovou.Otec mi řekl tak si ji udělej.Odvětil jsem to myslíš vážně ?Odvětil SEŠ zámečník nebo debil ?A bylo rozhodnuto.

První dojmy - Úžasnej prcek!Přesto že má 13-ti zubový řetězový kolečko tak rozeta z mopedu stadion byla dostatečně veliká oproti průměru zadního kola takže jde bez problémů na zadní.Tomu napomáhá taky posez jezdce hodně vzadu.

Motorku bych doporučil pro - komukoliv kdo má cit na spojce

Doplňky na motorce - asi anténa s pentličkou a boční mřížky z traboša

Tento strojek přesto že má motor z pionýra působí dojmem silné motorečky díky převodu ale tři rychlosti umožňují rychlost odhadem kolem 40-ti km/h.Nízko položené stupačky se ukázaly výhodou při pádech mého synka protože v podstatě nahradily padací rám a umožnily mu zmírnit pády.Světlo svítí spíš pro to abych byl vidět ne proto abych viděl já.Moto nemá chcípák a zdechá se přes kvalt nebo občas chcípne i sama.

mikes007
mikes007 napsal 13.02.15 v 21:06 10b.

Babicka33
Babicka33 napsal 13.02.15 v 20:33

Hehe , jako malej kluk jsem měl taky takovou , postavil mi jí táta ,ale pak jsme ji nevím proč vyměnili za zánovní kolo favorit . Ale díky za oživení vzpomínek ...