GP Thajska - Fabio Quartararo si vyjel svou čtvrtou letošní pole position, Češi v neděli odstartují ze zadních pozic

Moto3 - 1. kvalifikace

Kvalifikace Moto3 začala v Buriramu ve svém původním čase. Naději na postup si hned zpočátku vybojoval Filip Salač (Redox PruestelGP), který zajel druhý nejlepší čas. Rychlejším jezdcem na trati byl po pěti minutách jen Raúl Fernandez ze stáje Gaviota Angel Nieto Team. Na postupových místech se pak pohybovali také John McPhee (Petronas Sprinta Racing) s Riccardem Rossim (Kömmerling Gresini Moto3).

A zatímco Fernandez se Salačem a Rossim si svá postupová místa drželi i v dalším průběhu tréninku, o čtvrtou příčku, díky které se závodník podívá do druhé kvalifikace, probíhal tvrdý boj. V polovině kvalifikačních jízd patřila Aimu Ogurovi (Honda Team Asia).

Do druhé kvalifikace nakonec z první příčky postoupil Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), jenž v závěru nastavil čas 1'43,579 sekundy. Zrychlil také John McPhee, jenž si nakonec vybojoval druhé místo, a o lepší pozici na gridu bude bojovat také ze třetí příčky postupující Raúl Fernandez. Další patnáctiminutovku si vyzkouší také Filip Salač, ať však skončí na jakémkoliv místě, vyrazí do závodu kvůli páteční penalizaci z poslední řady.

GP Thajska, Moto3 – 1. kvalifikace