Motul TT Assen – V pátek zajel nejrychleji Bagnaia, Salač měl těžší pád

Moto2™ - 1.trénink

Jezdci byli na dráze jen pár minut, když v sedmé zatáčce havaroval Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team), který tam dostal highsider. Snažil se stroj udržet na dráze, ale o to tvrději skončil na zemi a jeho motorka v kotrmelcích. Český závodník se jen velmi pomalu zvedl ze země, traťoví komisaři mu v tom pomáhali, a nakonec trénink zastavili vyvěšením červených vlajek. Místo nehody intenzivně čistili a všichni čekali na informaci, kdy se na konci boxové uličky rozsvítí zelená. Doufejme, že Salač vyvázne bez následků, protože jeho první kroky vedly do zdravotního centra okruhu Assen TT. Ve 14.15 hodin jezdci vyjeli zpět na trať.

V polovině tréninku vedl tabulku časů Sergio Garcia (MT Helmets - MSI) s kolem za 1’36,195 sekundy. Druhý Ai Ogura (MT Helmets - MSI) ztrácel 0,183 sekundy, třetí Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) byl o 0,355 sekundy pomalejší. Aron Canet (Fantic Racing) byl čtvrtý a pátý čas měl na kontě Alonso Lopez (Sync SpeedUp). Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team) na trati nebyl.

Deset minut před koncem vedl časomíru Joe Roberts (OnlyFans American Racing Team), který maximum na kolo dostal na hodnotu 1’36,183 sekundy, tedy blízko rekordu. Američan ale havaroval v sedmé zatáčce tak nešťastně, že si zřejmě zranil pravé rameno, což by jeho ambicím být ve hře o titul zasadilo tvrdou ránu. Podobně jako Salač také Američan zamířil do zdravotního centra okruhu Assen TT.

Trénink vyhrál v novém rekordu 1’35,698 sekundy Fermín Aldeguer. Druhý je Ai Ogura s časem na kolo 1’35,984 sekundy, který je rovněž pod jeho původní rekord 1’36,000 sekundy. Třetí je Joe Roberts, čtvrtý Sergio Garcia a pátý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), jemuž na prvního chybělo 0,370 sekundy.

AKTUALIZACE - #12 Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team) podstoupí další vyšetření v nemocnici. V nemocnici si českého závodníka nechali přes noc na pozorování a bylo mu doporučeno ukončit přípravy na závod v Assenu. Filip Salač z osmého podniku sezony 2024 odstoupil a nyní se soustředí na rekonvalescenci, aby byl připraven na závody v Německu.