WSBK Barcelona – První den zajel nejrychleji Bulega, Svoboda sedmý na startu SSP300

MS Superbike – 2.volný trénink

Po první polovině druhého volného tréninku superbiků v Barceloně vedl časomíru Nicolo Bulega (Aruba.it Racing – Ducati), jehož čas na kolo měl hodnotu 1’41,145 sekundy. Témě o půl sekundy pomalejší čas na kolo měl druhý v pořadí Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), třetí Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) ztrácel sedm desetin. Čtvrtý čas na kolo měl Andrea Iannone (Team GoEleven), pátý byl Jonathan Rea (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), který ztrácel osm desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl jedenáctý Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), takže od pátého po jedenáctého jezdce v pořadí to bylo hodně natěsno. Ve srovnání s dopolednem zrychlil pouze Bulega, Bautista, osmý Axel Bassani (Kawasaki Racing Team WorldSBK), devátý Michael Ruben Rinaldi (Team Motocorsa Racing) a desátý Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK).

Druhý volný trénink uzavřel nejrychlejším časem Nicolo Bulega, který byl o 0,247 sekundy rychlejší než jeho týmový kolega Álvaro Bautista. Na třetí místo se dostal Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team), čtvrtý je výborně jedoucí Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) a první pětici uzavřel Toprak Razgatlioglu, který na prvního Bulegu ztratil devět desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl šestý Andrea Iannone. Sedmý Jonathan Rea ztrácí 1,038 sekundy.