WSBK Donington Park - V trénincích byl nejsilnější Razgatlioglu, v SSP odstartuje z pole position Huertas

Šampionát SBK se přesunul do britského Donington Parku. Po prvním dni se jako nejsilnější jezdec v poli jeví Toprak Razgatlioglu, který ovládl oba volné tréninky. Boj o pole position v SSP vyhrál Adrian Huertas poté, co byly minutu před uplynutím nastaveného času kvůli pádu Ondřeje Vostatka vyvěšeny červené vlajky. Jezdec je v pořádku. Ve Velké Británii se jede také ženský šampionát. V Donington Parku je zatím neporažená Ana Carrasco.

MS žen (WorldWCR) – volný trénink

V Donington se jede vedle SBK a SSP také šampionát žen. Oproti úvodnímu kolu chybí na startu hned pět jezdkyň. Mezi nimi i Mia Rusthen, která v polovině června havarovala v Misanu a utrpěla vážná zranění hlavy. Momentálně je stále v nemocnici v Norsku. Bližší informace o jejím zdravotním stavu nejsou známy, ví se pouze to, že byla přeložena na rehabilitační oddělení.

První volný trénink, který proběhl na mokré dráze, odstartovala nejlépe Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team), která se zařadila na první místo s časem 1'44,943 sekundy. Na druhé příčce se jí snažila sekundovat Tayla Relph (TAYCO Motorsport), ale ztrácela už příliš. Jela pomaleji o více než dvě sekundy na kolo. Na třetí příčce se po čtvrt hodině tréninku pohybovala Sara Sanchez (511 Terra&Vita Racing Team), na čtvrté pak Mallory Dobbs, jež už ztrácela téměř čtyři sekundy. Češka Adéla Ouředníčková (DaftMotoracing by Smrz) byla oproti Carrasco pomalejší o 5,353 sekundy a byla průběžně dvanáctá.

Skvěle rozjetou Carrasco nikdo nedokázal zastavit, natož se jí přiblížit. Španělka tak vyhrála trénink s časem 1'43,134 sekundy. Na druhé příčce trénink zakončila Sara Sanchez, jejíž čas na kolo byl pomalejší o 1,698 vteřiny. Na třetí pozici skončila Tayla Relph, na čtvrtou se pak posunula Maria Herrera (Klint Forward Factory Team), která na první Carrasco ztratila 2,451 sekundy. Nejlepší pětku uzavřela Roberta Ponziani (Yamaha Motoxracing WCR Team), na šesté místo poskočila Adéla Ouředníčková.

Na zemi během tréninku skončila Mallory Dobbs (Sekhmet Motorcycle Racing Team), která havarovala ve druhém sektoru. Naštěstí vše skončilo bez zranění.