WSBK Donington Park - V trénincích byl nejsilnější Razgatlioglu, v SSP odstartuje z pole position Huertas

MS Supersport - volný trénink

Na trať vyrazili také jezdci supersportů. Víkend neodstartoval ideálně Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing), který hned v úvodu havaroval. Naopak po dvaceti minutách na trati byl nejrychlejším Yari Montella (Barni Spark Racing Team), který se svou Ducati nastavil čas 1'29,936 sekundy. Na průběžně druhém místě se pohyboval Thomas Booth-Amos (PTR Triumph), který ztrácel pouhých 0,054 vteřiny. O více než tři desetiny už byl pak pomalejší Lucas Mahias (GMT94 Yamaha), přes půl vteřiny pak ztrácel čtvrtý Bahattin Sofuoglu (MV Agusta Reparto Corse). Ve ztrátě jedné vteřině bylo pouhých sedm jezdců, zřejmě v tom však hrálo roli počasí, trať zůstávala stále mokrá. Ondřej Vostatek (PTR Triumph) byl zatím jedenáctý s časem 1'31,093 sekundy.

Osm minut před koncem tréninku havaroval Yeray Ruiz (VFT Racing Yamaha). Pád to byl nepříjemný, byl po něm převezen do medical centra a první session tím pro něj tak skončila.

Nejrychlejším jezdcem prvního volného tréninku byl Yari Montella, který svůj čas z první poloviny session zvládl na konci ještě vylepšit. Své působení na trati tak ukončil s 1'28,907 sekundami na kolo. Na druhé místo se posunul Jorge Navarro (Orelac Racing Verdnatura), na Montellu však ztrácel příliš. Pomalejší byl o 0,756 vteřiny. Třetí Thomas Booth-Amos byl zároveň posledním závodníkem, který se vlezl do ztráty jedné sekundy. Čtvrtý Lucas Mahias už ztrácel 1,008 vteřiny, na pátém místě pak zakončil térnink Valentin Debise (Evan Bros. WorldSSP Yamaha Team). Ten byl následovaný Stefanem Manzim (Pata Yamaha Ten Kate Racing) a Bahattinem Sofuogluem, osmou příčku pak bral Ondřej Vostatek, jehož nejlepší kolo činilo 1'30,407 vteřiny.

Aktualizace 14:00: Pro Ruize závodní víkend skončil. Zlomil si metatarzální kosti na 2., 3., 4. a 5. prstě a palec na levé noze.