Téma: US Army
 
28.1.2011 v 21:29
Návrat vojáků domů.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) US Army

30.1.2011 v 07:46 | Nahoru | #1

PetrXX píše: Mě silně baví, jak oblíbené je odtržení práce ozbrojených složek od politických zadání. "Morální právo" neexistuje, existuje pouze mandát OSN, souhlas Rady bezpečnosti a následné schválení parlamentem demokraticky volené vlády a prezidentem republiky, jinými slovy: pokud nechceš, aby se tvá země podílela na podobných "akcích", vol stranu, která ti to zabezpečí. (Kupříkladu u KSČM máš jistotu.)

Btw, pokud vím, na Balkáně se počty mezinárodních jednotek výrazně snižují.



Nevím,zda tato akce byla "demokraticky" odsouhlasena a schválená mandátem OSN!

Na začátku roku 2003 navrhly Spojené státy, Spojené království a Španělsko další rezoluci, která určovala Iráku termín, do kterého měl splnit předchozí rezoluce, jinak by se vystavil riziku vojenské akce. Tato rezoluce byla ale stažena, neboť nezískala dostatečnou podporu. Francie, Německo a Rusko se postavily proti vojenskému útoku a prosazovaly diplomatické řešení. Dne 20. ledna 2003 prohlásil francouzský ministr zahraničí Dominique de Villepin: „… jsme přesvědčeni, že vojenská intervence by byla nejhorším řešením.“[12]

V březnu 2003 oznámily Spojené státy, že "diplomacie selhala" a bude spolu s "koalicí ochotných" pokračovat ve snaze zbavit Irák zbraní hromadného ničení.

Invaze do Iráku začala 20. března 2003 pod kódovým označením "Operace Irácká svoboda". Britové používali kódové označení "Operace Telic". Na severu spolupracovaly spojenecké síly s kurdskými pešmergy. Původní síla koalice byla asi 300 900 mužů, přičemž Američané a Britové tvořili 98 %.

... před válkou bylo ve Washingtonu "velmi silně přání otcem myšlenky, Američané si řádně nepropracovali podrobnosti a nepřipravili si, co bude nutno udělat po svržení Saddáma Husajna. Předpokládali, že budou vítáni jako osvoboditelé." Skutečnost byla jiná, američtí politikové měli být schopni to předvídat.

Naposledy editováno 30.01.2011 07:58:59

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) US Army

30.1.2011 v 08:00 | Nahoru | #2
2LEKO> já ale mluvil o vyslání českých vojáků do misí, proto i ona zmínka o běžném postupu Vlády ČR.
Kupříkladu mise ISAF: "Mandát mise je vymezen rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1386 z roku 2001, která síly ISAF zmocnila..."
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist