Téma: Masarykův okruh a jeho okolí

16.2.2011 v 16:15
Podělte se společně s námi o krásné okamžiky jak ze starého, tak z nového Masarykova okruhu

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Masarykův okruh a jeho okolí

3.1.2015 v 19:21 | Nahoru | #1

josef58 píše: K Pat Hennenovi bych ještě rád něco dodal, pže to byl zážitek, na který se do smrti nezapomíná. Sedíme za lomem hned u trati a začíná páteční dopolední trénink třídy 500 ccm v roce 77. Hned při prvním výjezdu z lomu motocykl st.č.3 dává plnou forsáž, ihned jde předek kolmo nahoru a velkou rychlostí valí ke Kohoutkám Teď už nevím, zda jsme údivem přestali dýchat, nebo naopak nadšením vřískali. Až potom jsme hledali v programu, kdo tím borcem vlastně byl a on Pat Hennen Byl první, do té doby jsem to neviděl, jasně, dnes to dokáže skoro každý druhý motorkář.

Myslím, že ještě ten rok se těžce zranil a vlastně ukončil kariéru. Podobný osud týž rok snad potkal i jeho krajana Steve Bakera, který v Brně startoval s č.32

P.S. Jak jsou ty 3 malé fotky dole, tak na té prostřední je Hennen, Roberts sen., a ten třetí Sheene?

Josefe, Ty jsi takový statistik, co takhle zkusit zmapovat všechny američany, co na starém ( popř. i novém ) okruhu kdy startovali ?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Masarykův okruh a jeho okolí

4.1.2015 v 08:16 | Nahoru | #2

Darmah píše: S tím Patem a jízdou po zadním máš naprostou pravdu, někde jsem četl, že byl první, kdo s tím začal, fanoušci šíleli. Ano, ten třetí je Barry.

Dobře, pokusím se, ale tak nějak od pasu, pže kdybych to měl hledat, tak tu strávím zas celou neděli . Do těch starých programů se startovky vkládaly a tak je ani nemám a nebo jsou neúplné. Na starém okruhu vím jen o třech a to právě zmiňovaní Pat Hennen a Steve Baker na půllitrech v 77. V tom závodě v prvním kole z lomu jako první vyjel Hartog (NL)těsně sledován právě Patem, který druhé a třetí kolo vedl, než ve čtvrtém kole pole zcela opanoval Cecotto a nastal koncert pro Johnnyho a tři ladičky . Hennen dokončil 4. ještě za Agem a třetím Rougeriem. Zřejmě nejlepší výsledek Američanů na starém okruhu.
Tím třetím byl tenkrát neznámý Randy Mamola, který ve 250 dokončil na 5. místě

V programu 1978 byl v 250 pod číslem 21 zapsán Kenny Roberts (sen.), ale určo nestartoval. Totiž v té době řádil v třídě 500 a udělal hatrick Mistra světa 78-80

Nový Masec co si vzpomenu:
R.Mamola-snad jediný Američan co startoval na obou okruzích, F.Spencer, K.Schwantz, K.Roberts jun., E.Lawson, W.Rainey, J.Kocinski, N.Hayden, C.Edwards, B.Spies.....???, třeba někdo přidá. Tedy 3+9=12
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.