Téma: Retro -motocykly za socialismu
 
7.6.2011 v 11:25
Zajímavý pořad ČT,o našich stojích.koukněte ..ZDE

Naposledy editováno 07.06.2011 11:26:53

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Retro -motocykly za socialismu

7.6.2011 v 23:37 | Nahoru | #1

Creck píše: Tak je ovsem perfektni sledovat jak za dvacet let kapitalismu nas prumysl vzkveta a jak dnes konecne kdy tomu neveli debilni komanci , ale ti chytri, vyrabime motorky , ktere vyvazime do celeho sveta a ktere vyhravaji ve vsech svetovych soutezich



Neprovokuj Ber to tak že v roce 1990 začínali od nuly a ještě s dluhy,a z hovna bič neupleteš.

Naposledy editováno 07.06.2011 23:38:27

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Retro -motocykly za socialismu

7.6.2011 v 23:40 | Nahoru | #2
PajaZR> s dluhy ? muzes mi najit statni dluh v r.1989 ?

Naposledy editováno 07.06.2011 23:40:41

(reakce na) Retro -motocykly za socialismu

8.6.2011 v 10:52 | Nahoru | #3

PajaZR píše: Neprovokuj Ber to tak že v roce 1990 začínali od nuly a ještě s dluhy,a z hovna bič neupleteš.



Začínali od nuly, ale bez dluhů, ve světě o kterém nic nevěděli a s lidmi, co si neuměli poradit. Před revolucí bylo úkolem vedení továrny jen zajistit výrobu, o prodej se starat nemuseli. Po revoluci tu byl najednou problém - obchod. Výrobků bylo dost, jejich prodej vyžadoval práci, úsilí a dovednosti. A taky třeba reklamu. Jawa nic z toho neumí dodnes.
Vývoj je další věc. Pracoval jsem ve dvou firmách ve vývoji, takže vím jak ten vývoj funguje kapitalisticky a jak socialisticky. V prvním případě se jde jasně za nějakým cílem, který se utváří ve vedení, honí se termíny a výsledky, výkonnost vývoje je vysoká. Konstruktéři bez dobrých výsledků konči. V socialistickém vývoji (dodnes v českých firmách starého typu) si každý dělá to co uzná za vhodné a to že se něco vyvine je jen výsledkem zájmu některých konstruktérů. Žádné jasné cíle nejsou stanoveny, jednou za čas se předvede nějaký nový lepší výrobek. Vedení má radost z nové hračky a přemýšlí, jakým způsobem ji obchodně zužitkuje. Výkonnost schopných pracovníků je čtvrtinová, protože je nikdo nehoní. Navíc tam pracuje další půlka méně schopných konstruktérů, kteří za několik let nic opravdu dobrého vymyslet nedokázali.
A pak je tu výroba. Jsou lidé, kteří chtějí pracovat, při práci kmitají, nezdráhají se zapotit nebo občas makat přes čas. A pak jsou tu socialističtí pracovníci, které zajímá hlavně pohoda, svačina, oběd a hlavně se nepředřít. Když je nikdo nehoní, udělaj desetinu toho co výkonný zaměstnanec, když je někdo opravdu honí, tak polovinu a ještě se cítí ukřivdění a zotročení. Ale plat by chtěli stejný, jako ti výkonní.
Výsledky fungování firmy jsou pak velmi rozdílné.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist