Téma: Může MP stavět mimo obec?
 
17.5.2013 v 21:19
Viz třeba MP Bohdaneč..samozřejmě asi všichni znáte...Město Chvaletice si je najalo na udržování pořádku ve Městě,kvůli povalečům sedicích po parcích,dělající bordel atd...nicméně jejich hlavní činností jak koukám je v zásadě měřit rychlost ve Chvaleticích,ale i mimo obec chvaletice,takže oni třeba stavějí vozidla až u elektrárny,což je asi 2km daleko od města...navíc každý den měří až za značkou obce,takže moje otázka zní: jaké má pravomoce MP a má na to vůbec právo kontrolovat jen tak vozidla mimo obec a měřit jejich rychlost?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Může MP stavět mimo obec?

18.5.2013 v 22:09 | Nahoru | #1
han> to je těžký přečtětě si zákon 553 o obecní policii je tam i napsáno že vás může MP pronásledovat do jiného města z nějakého důvodu třeba při pronásledování nebezpečného pachatele příklad.

(reakce na) Může MP stavět mimo obec?

18.5.2013 v 22:16 | Nahoru | #2
cage11> nikdy mě nevydrželi pronásledovat dýl jak 20 vteřin

Naposledy editováno 18.05.2013 22:16:48

(reakce na) Může MP stavět mimo obec?

22.4.2016 v 16:08 | Nahoru | #3

cage11 píše: han> to je těžký přečtětě si zákon 553 o obecní policii je tam i napsáno že vás může MP pronásledovat do jiného města z nějakého důvodu třeba při pronásledování nebezpečného pachatele příklad.



Tak jsem si dal tu práci a NIKDE se nepíše, že vás může MP pronásledovat do jiného města i při pronásledování nebezpečného pachatele. Stále platí, že jejich oprávnění platí na daném katastru obce, či dalších obcí s kterými má obec s obecní policií uzavřenou veřejnoprávní smlouvu. Mimo katastr jsou to jen normální občani a mohou realizovat tzv. občanské zadržení jako každý z nás. Takže hrnout někam na majáky už je zneužití. Jejich oprávnění daná zákonem končí na katastru obce. Výjimkami jsou právě věřejnoprávní smlouvy s dalšími obcemi a taktéž doprovod na záchytku nebo zdravotnické zařízení. Žádné jiné oprávnění mimo katastr obce nemají.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist