2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba
Danny350 píše: No jo, ale já jsem zvyklej, že topení zapíná půl hodiny před tím než přicházíme z práce a vypíná nejpozději ve 22 hodin. Udržovat požadovanou pobytovou teplotu, v noci nebo když jsme celej den v práci je přece zbytečný.
Údajně je to co děláš zbytečné, to co ušetříš v nepřítomnosti zase propálíš při nahřívání vychladlých místností. Já mám termohlavice (krom koupelny, tam je neustále naplno otevřený ventil, je i vhodné to tak mít aby termohlavice neuzavřely celý okruh) a vnitřní termostat vypnutý. Kotel řídí teplotu výstupní vody dle venkovního čidla. Když jsem používal vnitřní termostat stávalo se že zasvítílo slunko a v místnosti s termostatem bylo OK a úplně studený radiátor (kotel úplně vypnul, i na několik hodin) jenže na opačné straně domu zima.
strecmen píše: Údajně je to co děláš zbytečné, to co ušetříš v nepřítomnosti zase propálíš při nahřívání vychladlých místností. Já mám termohlavice (krom koupelny, tam je neustále naplno otevřený ventil, je i vhodné to tak mít aby termohlavice neuzavřely celý okruh) a vnitřní termostat vypnutý. Kotel řídí teplotu výstupní vody dle venkovního čidla. Když jsem používal vnitřní termostat stávalo se že zasvítílo slunko a v místnosti s termostatem bylo OK a úplně studený radiátor (kotel úplně vypnul, i na několik hodin) jenže na opačné straně domu zima.
Když budu hovořit o průběhu jednoho dne, pokles teploty při netopení od 22 do 17 dejme tomu je cca 3 stupně třeba. Chce mi někdo říct, že je lepší když kotel poběží při každým poklesu teploty o půl stupně a bude furt dotápět než abych dotopil jednou o 3 stupně? To mi přijde jako nesmysl.
Ano pokud se budeme bavit o tom, že by měla místnost vymrznout a znova ju celou vytápět, tam je možná výhodnější udržovat stálou teplotu. Ale u běžného denního poklesu o pár stupňů o tom dost pochybuju.
No a o tom, že vnitřní termostat se musí umístit do místnosti kde nekolísá teplota se snad nemusíme bavit.