1 reakcí na tento příspěvek Parofolie jeji spojování.. střecha domu
miki83 píše: Pane bože, člověče co to vymejšlíš? Fólie na střeše se NELEPÍ, jelikož ti tam nemá jak zatéct nebo zafouknout. Pokud chceš mít jistotu, přelož 20cm, nobo pro absolutní absurdistán 25cm. Ale je to zbytečný. Navíc si tím můžeš uškodit. Kdyby se ti někdy páska odchlípla, např. proto, že jsi měl zaprášenou fólii a zateklo ti tam jak si myslíš, což je blbost, tak když to budeš mít zalepený a i když to bude difůzní fólie tak ti tam může žačít plíseň, protože ti to nebude větrat právě kvůli přelepení a tak rychle to fólie neodvětrá, když nemá kudy. Udělej dobře parozábranu a máš klid. Pokud ti vichr nevezme tašky který ti potrhaj fólii tak se nemáš čeho bát. Dej parozábranu s hliníkovou úpravou a spoje přelep http://www.naradi-s...-pasky-folie/hasoft/ ta zelená s černým popisem. Ta je navždy. Používáme jí i při nafukování parozábrany a nerozlepí se, naopak teplem se ještě speče, po nalepení trháš fólii ale s páskou nehneš.
Lepení rozhodně není na škodu, pokud máš obytné podkroví a použiješ kvalitní prodyšnou fólii. Osobně znám jen Tyvek, všechny ostatní membrány prostě proti ni nedýchají. A je jedno jak se jmenují. Jde o technologii výroby, kdy u membrány je vždy uprostřed perforovaný "igelit". Naopak lepením zabráníš "vyfoukávání tepla" z tepelné izolace. Nejde ani tak o vodu. O tu se opravdu postará přesah. Jinak provětraný hřeben taky závisí na konstrukci střechy. Pokud máš obytný prostor až do hřebenu, tak se většinou lepí i hřeben. Opět tedy pratí pro Tyvek, který to zvládá odvětrat plochou.
A tady máš malou demonstraci prodyšnosti Tyvek vs ostatní 3 vrstvé membrány (a většinou čím větší gramáž, tím sice odolnější proti poškození ale zároveň horší prodyšnost).
PS: Neprodvám Tyvek ani nejsem zaměstnancem nějaké jejich společnosti

E: Na videu cca 53 vteřina, kde je porovnání s membránou.
Naposledy editováno 01.07.2016 08:41:55