Honda XL 500 (1981)

Vlastník shene
Vloženo 18.3.2016
Aktualizováno 22.3.2016

Lehkej jednobuch s 6-ti voltovou elktrikou, startování klikou - magneto. V podstatě jednoduchost sama - pokud základní věci fungují ...

Motorka koupena od z Německa

První dojmy - Po prvotním natěšení jsem byl dost nešťastný z nepovedené koupě. Koupená motorka na dálku v Německu, dovezená někým komu je jedno co veze a platí pro cizího. Jak to mohlo dopadnout ? Vrak na dvoře, který byl naprášenej barvou na oko a na prodej po netu, však on se nějakej VŮL chytne. Ale co by člověk chtěl za 700e.

Motorku bych doporučil pro - Pro blázny co ji musí mít :-)

Doplňky na motorce - Nic, vše jsem se snažil vrátit do originálu

Věděl jsem že ji chci po zkušenosti s Hondou XL 250 S, kterou jsem měl před ní. Proto jsem sháněl přesně tento typ, veeeliké přední 23" kolo. Jak jsem ji dostal domů jsem popsal výše.
Následovalo dovozová TK, vyzvednutí RZ a první pokusy o jakési zprovoznění jízdy a zjišťování rozsahu škod způsobených všeumělem v rajchu.
Začalo se motorem - bez zásahu zůstala akorát převodovka. Výbrus, píst, ventily, vačka(uložení, nitridace), rozvoďák, spojka, klika, světelná a dobíjecí cívka. Následovala repase zadních tlumičů (kdyby měl někdo zájem, vím jak na ně aby to stálo pár drobnějch), celého elektrorozvodu.
Nový lak a polepy jsou třešnička na dortu. Samozřejmě pneu a řetězová sada jsou spotřební materiál.
Ani nechtějte vědět na kolik kaček jsem se dostal , no ale přeci neskončím v půlce.

K jízdě samotné, po tomto všem co jsem ji věnoval, je to již jedna radost. Krásně bublá, startuje na kopnutí, po promazání táhel a hejblat na brzdách to jde i zastavit, dokonce to v noci svítí víc jak pionýr . Ideální na naše cesty od první třídy až po okresky, polňačky a louky. Jel jsem na ni 300km v kuse a pro sedací část nevyvstal žádný problém. Určitě bych se na ni nebál vydat na vícedenní trasu se stanem spacákem a pár konzervama.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 15.04.16 v 10:04

Pekna. Bracha ji ma taky, to 23" predni kolo je monstrozni, akorat uz se nedaji sehnat pneumatiky
Akorat koukam, ze mas hranaty zadni svetlo, mam dojem, ze on ma kulaty...

truck
truck napsal 24.03.16 v 23:24 9b.

Veliká paráda taky si hraju je to sice Yamaha,ale stejná krevní skupina Měj se ať se daří Luboš

shene
shene napsal 22.03.16 v 18:47

díky za pochvalu, jo foto v původním stavu dodám

Deyva
Deyva napsal 22.03.16 v 11:08 10b.

Ta je nádherná! Dobrá práce a víc takových zachránců! Jo a foto v původním stavu by nebylo? Pro srovnání

EUGENE
EUGENE napsal 19.03.16 v 00:08 10b.